В Італії знайшли першу біографію Караваджо

КультураРоман Ганкевич, 5 березня 20174620
В Італії знайшли першу біографію Караваджо
фото Wikipaedia
Біографія з'явилася у 1614 році - через 4 роки після смерті Караваджо

Італійський дослідник Ріккардо Гандольфі знайшов першу біографію італійського художника кінця XVI - початку XVII ст. Мікеланджело Мерізі да Караваджо. Про це повідомило видання Il Messaggero.

Як зазначається, біографія датується 1614 роком. Результати дослідження Гандольфі виклав у своїй дисертації, яку захистив у римському університеті «Сапієнца». За словами дослідника, готовий до публікації рукопис, належить перу Гаспаре Челіо, італійському художникові та ровесникові Караваджо. На 300 сторінках рукопису Челіо розповідається про життя 220 художників, які працювали в Римі на межі XVI - XVII століть. З них три сторінки присвячені Караваджо.

Гандольфі зазначив - в рукописі Челіо є підтвердження того, що Караваджо скоїв вбивство в Мілані ще до того, як вбив свого товариша в Римі. У 1606 році приятель живописця, Рануччо Томассоні, в одній із сутичок був убитий художником. Папа Римський оголосив Караваджо «поза законом» і він змушений був мандрувати. Згодом Караваджо знайшли мертвим на пустельному пляжі Тірренського узбережжя.

Міланські події 1592 року повністю повторюють «сценарій» римських: Челіо пише про «вбивство друга, ймовірно, випадкове». Караваджо поїхав до Риму, однак перші свідчення його роботи там датуються 1596 роком. «Ймовірно це пояснюється тим, що художник відбував покарання, хоча він ще не досяг повноліття, яке наступало, за законами Мілана того часу, у віці 25 років», - зазначає Гандольфі.

На думку дослідника, вбивство в Мілані може пояснити причини втечі художника з папської держави, де за рецидив передбачалася смертна кара.

Цінний рукопис Челіо, Гандольфі виявив коли досліджував інші свідчення та джерела, в одному із збірників XIX століття, який зберігся до наших днів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук