В Івано-Франківську встановлять пам’ятник "Руській трійці"

Культура28 грудня 20103372

27 грудня в Івано-Франківську відбулися громадські слухання щодо місця встановлення пам’ятника літературному об’єднанню «Руська трійка».

Його буде споруджено на вшанування 200-річчя від дня народження відомого українського письменника, громадського діяча, одного із засновників "Руської трійці" Івана Вагилевича, уродженця села Ясень Рожнятівського району, пише Радіо Свобода.

Із ініціативою встановити пам’ятник виступило Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.

На громадських слуханнях, у яких узяли участь близько сотні представників місцевої інтелігенції, громадських організацій, політичних партій, із п’яти запропонованих місць вибрано сквер біля медичного університету в центрі Івано-Франківська.

За словами начальника управління архітектури і містобудування міськвиконкому Ігоря Гаркота, наступним кроком стане оголошення конкурсу проектів пам’ятника – уже з прив’язкою до місця.

Пам’ятник планують спорудити до 2 вересня 2011 року – 200-річчя від народження Івана Вагилевича.

"Руська трійця" – це галицьке літературне угруповання, очолюване Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем. Їхній альманах "Русалка Дністровая" розпочав нову українську літературу в Галичині в 30-х роках ХІХ століття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук