В Івано-Франківську встановлять пам'ятник художнику Опанасу Заливасі

Міська рада міста оголосила конкурс на кращий проект пам'ятника видатному живописцю

КультураАндрій Стець, 5 липня 20162700
Опанас Заливаха

Виконавчий комітет міської ради Івано-Франківська ухвалив рішення про спорудження пам'ятника відомому українському художникові та дисиденту Опанасу Заливасі.

Цим рішенням також затверджено умови конкурсу на визначення кращої ескізної пропозиції пам’ятника, пише місцеве видання «КУРС».

Згідно з умовами, замовником конкурсу є виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, а організатором – Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини міської ради Івано-Франківська.

Як йдеться в ухвалі, пам’ятник планують спорудити на відрізку вулиці Незалежності від будинку №3 до будинку № 65. Конкурс проведуть 29 липня 2016 року о 13:00 в залі засідань виконавчого комітету міської ради Івано-Франківська.

Опанас Заливаха - український живописець, відомий шістдесятник. Юність Заливахи минула на Далекому Сході СРСР та в Сибіру, куди його сім’я втекла з Харківщини від Голодомору 1933 року.

Від 1947 навчався в Інституті живопису, скульптури та архітектури імені Іллі Рєпіна в Ленінграді (нині Санкт-Петербург). Того ж року виключено за «поведінку, не гідну радянського студента». 1953 році був поновлений в інституті, який закінчив у 1960 році.

У 1965-1970 роках відбував покарання за статтею 62 Карного кодексу УРСР («за антирадянську агітацію та пропаганду») у Мордовії.

Працював у галузі станкового живопису та графіки.

Відео Тараса Майстришина

У 1995 році був удостоєний Шевченківської премії за твори останніх років — «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок».

Помер у Івано-Франківську в 2007 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук