Міністерство екології і природніх ресурсів України має затвердити звіт про вплив сміттєпереробного комплексу на довкілля. Ознайомитися із ним можна було у Ратуші. Проте за місяць, який виділили на це, не було жодного охочого. Тим часом у комунальному підприємстві «Зелене місто» аналізують зауваження громади до документа. Таких під час громадських слухань назбиралося лише півдесятка.
Минулого тижня Міністерство екології організувало громадські слухання. На них львів'яни могли внести зауваження до звіту про вплив майбутнього сміттєпереробного заводу на довкілля. Та своєю можливістю з 250 зареєстрованих скористалися лише 5 осіб.
Оцінка впливу на довкілля (ОВД) – визначення ступеня небезпеки для природи і людей. У звіті з оцінки впливу на довкілля мають бути зазначені: місце розташування та цілі проекту, опис виробничих процесів і матеріалів та природніх ресурсів, причини обрання ділянки, інформація про поточний стан довкілля та його можливі зміни, а також про площу території та населення, яке може зазнати впливу. До звіту також додають заходи для запобігання можливого негативного впливу на навколишнє середовище та інші показники. Також – технічні недоліки проекту, якщо такі є, і зауваження громади.
Ця процедура фактично передує всім проектним рішенням. У звіті про вплив проекту врахували європейські стандарти й рекомендації французького консультанта.
Для визначення впливу запаху використали європейські норми, бо в Україні такі не передбачені. До того ж, майбутній завод буде розташований за 1050 м від найближчої житлової забудови. Тоді як за українськими нормами мінімальна відстань – 500 м.
«У нас із розрахунку ОВД, який ми маємо, доведено, що завод своєю роботою не перевищить той фон допустимий, який існує на тій території», – пояснив ZAXID.NET головний інженер проекту Микола Хршановський.
Зараз у ЛКП «Зелене місто» систематизують п'ять письмових зауважень до звіту про ОВД, що надійшли від громади. Далі – слово за міністерством. Наприкінці березня відомство має затвердити звіт.
«Ми продовжуємо готувати проектно-кошторисну документацію для проходження комплексної державної експертизи. Це займе приблизно ще 2-3 місяці. Зі завершенням тендерних процедур можна буде подавати заявку до державно-архітектурної інспекції на отримання дозволу на будівництво комплексу. Коли вже буде визначений і підрядник, і буде отриманий висновок комплексної державної експертизи», – каже керівник ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Усі експертизи й тендерні процедури в Ратуші планують завершити наприкінці квітня. Тоді ж, ймовірно, приступлять безпосередньо до будівництва. Ще до 13 лютого можна ознайомитися зі звітом: в електронному або ж друкованому варіантах. Паперовий варіант можна отримати в ЛКП «Зелене місто» та Личаківській райадміністрації.