В Олеському замку на Львівщині відкрили сезон середньовічних турнірів

Культура7 червня 20115780

У суботу, 4 червня, на території Олеського замку на Львівщині відкрили сезон стилізованих забав – Олеських турнірів. Гостей дійства розважали боями клуби історичної реконструкції, а активні учасники свята й самі вступали в бій та брали участь у різноманітних розвагах XV століття.

Сезон Олеських  турнірів  розпочали поєдинком  ордену мальтійців та  воїнів-русичів Галицько-Волинського князівства. Бій  - не на показ, а на повну силу, повну швидкість та з ефективними ударами. Основне, не бити на  враження, кажуть воїни. Хоча після таких поєдинків, як мінімум, синці таки залишаються.

Для гостей свята демонстрували, якими були бої у XV столітті. Перший бій - за капітана: коли падає ватажок, його військо вважається переможеним. Другий - за стяг. А третій - стінка на стінку. Кажуть, бої у такому складі насправді були в історії: адже в XIII столітті  Данило Галицький  бився на наших землях з тевтонським орденом

Гості дійства й самі могли взяти до рук і лук, і арбалет. Цією зброєю українці теж користувалися ще з часів Київської Русі. Ходили з нею на полювання та у бій. Однак називали її на інший лад - самострілом. Під замком і на літніх лижах походити по траві гуртом можна було, i спробувати себе на влучність, a ще вчилися ходити на ходулях.

Під вечір шатро заполонила французька музика, яка надихала до бою, звучала у селах на ярмарках або ж на придворних балах. Опісля відбулось велике вогняне шоу.

Такі ж подорожі у минуле чекатимуть на гостей ще у липні та вересні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук