В столиці Польщі відкрили сквер імені Василя Стуса

КультураВолодимир Пиріг, 15 березня 20174130
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступає на відкритті скверу ім. Стуса, Варшава, 15 березня 2017

У столиці Польщі Варшаві у середу, 15 березня, відбулося відкриття скверу імені видатного українського поета Василя Стуса.

Церемонія відбулася за участю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, який перебуває у Варшаві з робочим візитом.

Виступаючи перед учасниками заходу, Клімкін наголосив на символізмі того, що Польща першою увіковічнила постать Василя Стуса шляхом присвоєння його імені одному з центральних скверів столиці.

«Відкриття скверу імені Василя Стуса у Варшаві стало для поляків і українців символом нашого братерства і опору тоталітаризму. Символом нашої гідності і свободи», – зазначив український міністр.

Він пригадав слова Стуса про його захоплення патріотизмом і боротьбою польського народу проти тоталітарного комуністичного режиму у 80-х роках минулого століття.

У заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ Польщі, центральних і місцевих органів влади, українська громада Польщі та студентська молодь.

Міська рада Варшави прийняла ухвалу про надання одному з міських скверів, розташованих в центрі міста, імені Василя Стуса 9 лютого цього року.

Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1990, посмертно), Герой України (2005, посмертно).

За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де 4 вересня 1985 року, у віці 47 років, загинув.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук