Covid-19 завдав економіці України менше шкоди, ніж іншим державам регіону

Світовий банк вважає, що Україна проходить коронакризу краще, ніж багато хто із сусідів

10:11, 7 жовтня 2020
Економічну кризу від коронавірусу в Світовому банку називають найгіршою за останні 80 років

Спричинену пандемією коронавірусу економічну кризу у Світовому банку називають найгіршою за останні 80 років. Однак Україна переносить її легше, ніж попередні, і краще, ніж багато хто із сусідів. Такими є висновки Світового банку у доповіді «Covid-19 і людський капітал», інформує українська служба ВВС.

«Українська економіка увійшла в коронакризу більш сильною та підготовленою, завдяки зваженій монетарній та фіскальній політикам впродовж попередніх років», – йдеться у доповіді.

Водночас експерти Світового банку вказують, що економічне падіння цього року таки буде, і буде суттєвим – на рівні 5,5%, що, водночас, є значно меншим, «ніж у багатьох країн регіону».

У Світовому банку також очікують, що у регіоні Європи і Центральної Азії на кінець року за межею бідності (якщо брати дохід у 3,2 долари на день) можуть опинитися 2,4 млн людей.

Падіння української економіки також є глибшим, ніж сам Світовий банк очікував у червні цього року, і так само глибшим, ніж в Росії, де ВВП має скоротитися на 5%, та Польщі, де очікується падіння ВВП на 3,9%.

Аналітики також прогнозують для України значно помірніше відновлення економіки, ніж це очікує український уряд (4,6% згідно із проектом бюджету на 2021 рік). Зокрема, у доповіді Світовий банк прогнозує лише 1,5% росту у 2021 та 3,1% в 2022-му роках. І на це є причини – «уповільнення темпів впровадження структурних реформ».

Зазначимо, що головні міжнародні кредитори України, зокрема, і Світовий банк, раніше високо оцінювали зваженість монетарної політики та досягнення банківської реформи, яку провадив НБУ. Проте влітку цього року тодішній керівник НБУ Яків Смолій пішов у відставку через «політичний тиск». Ще раніше, навесні 2020, перед запровадженням карантину, в Україні змінився уряд, включно і з економічним блоком.

До слова, втрати міського бюджету Львова через пандемію оцінюють в 400 млн грн.