В Україні хочуть запровадити 12-річну шкільну освіту

В Україні думають запровадити 12-річну школу

В українських школах хочуть запровадити 12-річний цикл навчання. Відповідний законопроект розробляє робоча група представників профільного комітету Верховної Ради, Міносвіти, експертів АПН і громадських організацій, пише ZN.UA.

Як зазначається, введення 12-річної школи відповідає європейській практиці. З переходом на 12-річний цикл українські атестати про загальну середню освіту визнаватимуть в ЄС.

Свої 12 - 14 років шкільного навчання різні європейські країни «конструюють» по-різному. На початкову освіту виділяють від 4 до 7 років, на базову - від 3 до 6 років, на старшу школу - від 2 до 5 років.

Розробники законопроекту про освіту вибирали між двома варіантами: 5+4+3 роки (відповідно, початкова, середня і старша школа) і 6+3+3. В результаті зупинилися на першому, оскільки він здався «менш травматичним» і ближчим до нинішньої структури освіти.

Новий закон фокусуватиме увагу на освіті упродовж життя, і шкільне навчання розглядається саме в цьому контексті. Пропонується чітко структурована шкільна система, прив'язана до віку дитини. Передбачається, що з початкової школи і по 9 клас не буде ні профілізації, ні спеціалізації. Після закінчення 9 класу випускники здаватимуть ЗНО і тести профорієнтацій, на підставі яких і визначатимуться з тим, де вчитися далі.

Старша школа обов'язково планується відособленою. Це будуть навчальні установи трьох типів: професійний ліцей (одночасно із загальною середньою освітою учні отримують тут кваліфікацію «кваліфікований працівник»), академічний ліцей (профільна старша школа, яка готує учнів до подальшого навчання у виші) і коледж. В останньому навчання триватиме не 3, а 4 роки. Випускники отримають ступінь молодшого фахівця. Проте таке ділення не означає, що вступати до вишу можна тільки після академічного ліцею. Навчання в ліцеї повинне закінчитися незалежним зовнішнім оцінюванням знань. Його результати будуть відображені в атестаті.

Законопроект планують внести у Верховну Раду до початку літа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук