В Україні розпочав роботу перший цех ремонту іноземної техніки Rheinmetall

У перспективі в цеху будуть виготовляти нові зразки бронетехніки

08:06, 11 червня 2024

В Україні запрацював цех з ремонту та виробництва бронетехніки, створений спільно з «Українською оборонною промисловістю» та німецькою компанією Rheinmetall. Про це ввечері 10 червня повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Посадовець заявив, що спільний виробничий майданчик став першим із запланованих у співпраці компаній. Наразі в цеху ремонтуватимуть західну зброю.

«Прямо зараз це дозволить швидше ремонтувати іноземну техніку та, відповідно, швидше повертати її на передову. В перспективі тут вироблятимуться нові зразки броньованої техніки», – повідомив Олександр Камишін.

За його словами, на майданчику працюють українські фахівці під технічним наглядом німецьких експертів, що дозволяє підтримали українську економіку у воєнний час. Податки від виробництва сплачуються у бюджет України.

Розташування підприємства з міркувань безпеки не розголошується.

Нагадаємо, раніше генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що концерн планує збудувати в Україні щонайменше чотири заводи з виробництва зброї. На підприємствах будуть виробляти снаряди, порох, військову техніку та зенітне озброєння.

Оновлено

12 червня 2024 року видання Handelsblatt повідомило, що німецька збройова компанія Rheinmetall вироблятиме в Україні БМП Lynx. Перші машини будуть готові вже цього року, сказав у межах Конференції з відновлення України міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Уперше БМП Lynx був представлений компанією Rheinmetall у 2016 році. Бронемашина може бути сконфігурованою як бойова машина піхоти, командно-штабна машина, бойова розвідувальна машина, БРЕМ або медична машина. Lynx також може бути озброєний 120-міліметровою танковою гарматою Leopard.