Вознесенський суд на Миколаївщині повністю виправдав Віталія Румянцева у справі про незаконне вирощування канабісу в лікувальних цілях. Про це повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини, юристи якої допомагали захисту Румянцева.
Я повідомляється, судовий процес над чоловіком, який має інвалідність першої групи тривав два роки. Звинувачення спочатку просило для нього тюремний термін, а після наполягало на штрафі. Захист запевняв, що Румянцев невинний і вирощував марихуану для лікування больового синдрому.
«Він курив марихуану, щоб полегшити біль у суглобах, і півтора року тому посадив у себе на ділянці вісім кущів конопель. На Румянцева доніс сусід, до нього з обшуком прийшла поліція. До восьми кущів правоохоронці докинули дикорослу коноплю, і вісім кущів перетворилися на триста», – сказано в повідомленні.
Справа Румянцева викликала суспільний інтерес, і до неї долучилися правозахисники, а також активісти, які виступають за легалізацію марихуани.
17 грудня суд визнав неприйнятними докази, а факт вирощування саме 18 кущів недоведеним.
Як інформував ZAXID.NET, раніше міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що питання медичного канабісу потребує додаткового обговорення і можливо в майбутньому народні депутати із фракції «Слуга народу» запропонують новий законопроект щодо легалізації марихуани у медичних цілях.
Натомість президент Володимир Зеленський вважає не на часі легалізацію медичного канабісу в Україні.
Попередня очільниця МОЗ Уляна Супрун заявляла, що лікування препаратами, які містять медичний канабіс, потребують близько двох мільйонів українців. Зокрема, понад 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії (що не піддається лікуванню існуючими препаратами), сотні тисяч онкохворих, більш як 100 тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.
На сьогодні лікувальні властивості канабісу визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в країнах ЄС. Однак в Україні наразі чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс та його похідні і використовувати для лікування – ці речовини входять до списків наркотичних та психотропних, обіг яких в Україні заборонений. Також Супрун пояснювала, що медичні препарати з вмістом канабісу не викликають звикання чи залежності. Канабіноїди, що в них містяться, це здебільшого речовина канабідіол (КБД), яка майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. Саме КБД переважає в медичному канабісі.
Люди часто плутають поняття рекреаційного та медичного канабісу. Рекреаційний канабіс, який вживають задля отримання задоволення, містить значну кількість тетрагідроканабінолу (ТГК). ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему. Він є головним психоактивним компонентом канабісу, і саме він викликає звикання та інтоксикацію.