Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) спільно з проектним офісом ProZorro.Продажі відкрив доступ до Реєстру активів неплатоспроможних банків. Про це повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Як зазначається, тепер дані про всі активи, які будуть заведені фондом у ProZorro.Продажі у вигляді лотів, будуть доступні всім бажаючим. Таким чином, з активами можуть ознайомитися не тільки електронні майданчики і покупці, а й журналісти і громадські організації.
Зазначається, що зараз реєстр активів існує у бета-версії на сайті ProZorro.Продажі. «Покупці мають право дізнатись, які саме активи є в наявності, і підготуватись до участі в аукціонах. Від самого початку головним завданням проекту було забезпечити прозорий і ефективний продаж активів неплатоспроможних банків. А досягнути цього можна лише за умови, що всі процедури продажу відбуваються максимально відкрито», - наголосив у своєму виступі Євген Білик, координатор проекту ProZorro.Продажі від Transparency International Україна.
Директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін наголосив, що запуск єдиного відкритого Реєстру активів – це черговий крок у досягненні прозорості та ефективності продажів. Фонд планує виставити на аукціони 80-90% активів цього року і завершити процес в першому кварталі 2018 року.
Також зазначається, що раніше цього місяця в ProZorro.Продажі створили єдиний кабінет для введення інформації про лоти усіма банками, які знаходяться у адміністрації ФГВФО, через єдиний інтерфейс, щоб уникнути помилок при публікації лотів, а трохи згодом було впроваджено нову модель аукціонів - «голландський аукціон», розроблену на основі досвіду року продажів з ФГВФО та кращих міжнародних практик. Вона дозволила продавати не лише значно швидше, але й значно прозоріше.
Голландська модель розрахована на те, щоб швидко та ефективно продавати лоти, ціну яких важко визначити, або лоти, які користуються меншим ринковим попитом. «Ми очікуємо, що голландська модель буде застосовуватись також до об’єктів малої приватизації, які не вдасться продати одразу», - зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Як відомо, проект ProZorro.Продажі реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) - першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та громадської організації Transparency International Україна.
Нагадаємо, ФГВФО з 1 лютого 2017 року перейшов на систему ProZorro.Продажі.