Лише 38% українців схвалюють дії та заяви президента Володимира Зеленського, тоді як 45% – не схвалюють. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 20 по 23 червня і оприлюдненого 29 червня. Прикметно, що у всіх попередніх опитуваннях упродовж року частка тих, хто був задоволений діями чинного президента, переважала тих, кого його дії не влаштовували.
Також лише 23% опитаних задоволені діями уряду, а 59% – не задоволені. Діяльність Верховної Ради влаштовує лише 21% українців, а 61% – не влаштовує. Згідно з попередніми опитуваннями, востаннє українців переважно задовольняла робота Кабміну та парламенту аж у жовтні.
Під час дослідження КМІС поцікавилися думкою українців щодо інших актуальних проблем: коронавірусу, української мови в ресторанах, кримінальних справ проти п’ятого президента і чинного нардепа від «Європейської солідарності» Петра Порошенка, співпраці з Міжнародним валютним фондом та продовження медреформи.
Лише 18% опитаних вважають, що епідемію Covid-19 в Україні вже подолали, а нових хворих скоро ставатиме менше. 63% притримуються думки, що Україна ще не впоралася з епідемією, і число нових хворих скоро зростатиме. Зазначимо, що згідно з іншим дослідженням КМІС понад третина українців вважає, що коронавірус створили в лабораторії та навмисно поширили у світі, аби зменшити кількість населення.
Крім того, в Україні зменшилася кількість тих, хто схвалює співпрацю з МВФ і нові кредити, і значно зросла кількість тих, хто цю співпрацю не підтримує, – 24% проти 61%. Проти продовження другого етапу медреформи висловилися 40% опитаних, тоді як її продовження підтримують лише 25%. У той же час 32% респондентів сказали, що мало про неї знають, аби сформувати власну думку.
Опитування проводили методом САТІ – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews. Усього опитали 2000 людей віком від 18 років. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2% – для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,4% – для показників, близьких до 10%.