Більше третини українців вірять, що коронавірус навмисно розробили і поширили у світі

Ще 30% вважають, що Covid-19 створили штучно в лабораторії, проте його поширення було випадковим

Найбільше такої думки дотримуються виборці Олега Ляшка та Юлії Тимошенко

Майже 37% українців вважають, що коронавірус створили спеціально в лабораторії і навмисно поширили для зменшення чисельності населення чи завдання шкоди окремим країнам. Такими є результати дослідження, яке з 31 травня по 4 червня провів Київський міжнародний інститут соціології.

Згідно з опитуванням, найбільше такої думки дотримуються виборці Олега Ляшка (57,6%) та Юлії Тимошенко (48,5%), а серед партійного електорату – прихильники Радикальної партії (51,5%), «Батьківщини» (45,3%) та «Партії Шарія» (45,3%). У розрізі регіонів, типів населення та вікових груп у штучне і навмисне поширення коронавірусу вірить приблизно однакова кількість людей.

Ще 29,3% опитаних вважають, що коронавірус – зроблений штучно у лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю. У природне походження Covid-19 вірять 17,6%.

Понад 70% тих, хто вірить у штучне і навмисне поширення коронавірусу, вважають, що його розробили китайці, 5% – що американці, а ще 2,8% – що росіяни. 20% не змогли відповісти на запитання про країну походження Covid-19.

В опитуванні взяли участь 2000 українців віком від 18 років, вибірка репрезентативна для дорослого населення. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, і 1,4% – для показників, близьких до 10%.

Станом на 26 червня у світі на коронавірус захворіли понад 9,7 млн людей, більше 492 тисяч з яких померли. Вилікувалися – майже 5,3 млн людей. Найбільше постраждали від Covid-19 США (2,5 млн людей захворіли від початку пандемії), Бразилія (понад 1,2 млн хворих), Росія (більше 620 тисяч) та Індія (майже 492 тисячі).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук