В Україні заарештували рахунки світового газового трейдера Trafigura

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 вересня 20173150

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки компанії Трафігура Україна (Trafigura) у Держказначействі і Альфа-Банку, йдеться в ухвалі суду від 19 вересня.

Арешт передбачає заборону будь-яких операцій з коштами на рахунку у Держказначействі і видаткових операцій за рахунками в Альфа-Банку. Арешт накладено за клопотанням слідчих Генеральної прокуратури у рамках розслідування за фактом розкрадання коштів посадовими особами держпідприємства «Укрспирт» при закупівлі природного газу. Розслідування було розпочато у середині липня цього року.

«З матеріалів кримінального провадження випливає, що в період 2016-2017 років по теперішній час посадові особи ДП “Укрспирт”, (компанії) Скела Терціум і невстановлені слідством особи створили злочинну групу і направили свої протиправні дії на незаконне збагачення шляхом проведення процедур тендерних закупівель природного газу для ДП “Укрспирт”», – йдеться в ухвалі суду.

Банківські рахунки фігуранта розслідування – компанії Скела Терціум також заарештовані, пише галузевий портал Enkorr. Крім того, під арешт потрапили рахунки управляючої компанії Смарт Енерджі (об’єднує 3 газовидобувні компанії), Крафт Енерджі (імпортер, який торгує на біржі природним газом) і ще близько 20 компаній.

У прес-службі Смарт-Енерджі повідомили, що у 2016-2017 роках компанія не мала ніяких взаємин ні з Укрспиртом, ні зі Скелою Терціум.

При цьому з оприлюднених у системі ProZorro даних про тендери ДП Укрспирт на поставку природного газу за цей період випливає, що ні Трафігура Україна, ні Смарт Енерджі, ні Крафт Енерджі не брали участь і не перемагали у тендерах держпідприємства. У цей період на газових тендерах «Укрспирту» перемагали компанії «Променерго-Ресурс», «Еско-Північ», «Газсервістрейд» , «ЛНГ-Трейдинг» і «Нафтогазгрупп Деметра». Жодна з цих компаній не згадується в оприлюдненій ухвалі суду.

Trafigura – третій у світі сировинний трейдер після Vitol і Glencore, що спеціалізується на торгівлі металами, газом, нафтою і мінеральними добривами. Його виручка за 2016 рік склала $98,1 млрд. Компанія має 65 офісів у 36 країнах світу.

Трафігура Україна зареєстрована 6 липня 2016 року. 99,5% статутного капіталу компанії належить нідерландській Trafigura Venchures, інші 0,5% – Наталії Афанасьєвій.

Trafigura у червні у 8 разів наростила обсяги поставок природного газу в Україну на адресу своєї дочірньої компанії Трафігура Україна в порівнянні з імпортом у травні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук