В Україні затвердили стратегію протидії дискримінації жінок

Кабінет міністрів затвердив Національний план дій з виконання зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок

17:08, 5 вересня 2018

Кабінет міністрів України затвердив національний план заходів з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2021 року.

Як передає прес-служба уряду, реалізація цього плану має сприяти подоланню дискримінації щодо жінок та дівчат, зниженню рівня гендерно-зумовленого насильства, а також розширити економічні можливості жінок та забезпечити їм доступ до політичного та суспільного життя суспільства.

Зокрема, документом передбачено внесення змін до низки нормативно-правових актів щодо протидії дискримінації за статевою ознакою.

«Україна вперше ухвалює такий документ. Це свідчить про те, що в нинішньому Уряді є усвідомлення проблеми і воля її вирішувати. Цим розпорядженням ми посилюємо інституційні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також удосконалюємо механізм забезпечення прав жінок і дівчат з вразливих груп, включаючи внутрішньо переміщених осіб, представниць національних меншин, осіб з інвалідністю та літніх жінок», — повідомила віце-прем’єрка з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Згідно з повідомленням прес-служби уряду, заплановано проведення інформаційної кампанії з підвищення правової обізнаності з питань прав жінок і буде вдосконалена статистична звітність у сфері захисту прав жінок. Окрім цього, передбачено створення умов для отримання жінками економічної незалежності, покращення доступу дівчат і жінок до медичних, освітніх, правових та соціальних послуг.

До слова, цьогріч 24-річній львів’янці Поліні Кравченко відмовили у вступі на офіцерські курси Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного через те, що вона жінка. Вона служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, що виконує завдання в зоні військових дій на Донеччині. Львів’янка планувала отримати офіцерське звання за програмою «Здобути офіцерське звання за один рік». Однак їй відмовили у вступі на офіцерські курси через її стать.