24-річній львів’янці відмовили у вступі на офіцерські курси через її стать
У львівській Академії сухопутних військ вважають, що потреби у жінках-офіцерах нема
24-річній львів’янці Поліні Кравченко відмовили у вступі на офіцерські курси Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного через те, що вона жінка. Про цю ситуацію львів’янка написала на своїй сторінці у Facebook.
Поліна Кравченко хоче стати командиркою взводу артилерії, для цього львів’янка хоче отримати офіцерське звання за програмою «Здобути офіцерське звання за один рік». Однак їй відмовили у вступі на офіцерські курси через те, що вона жінка.
Як повідомляє медіа-проект «Заборона», Поліна Кравченко служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, що виконує завдання в зоні військових дій на Донеччині
«27 липня мені подзвонили знайомі та сказали, що відбір розпочато, – говорить Поліна Кравченко про офіцерські курси. – Я зайшла на сайт [ВНЗ] і переконалась, а також подивилася вимоги до кандидатів. Там йдеться про те, що конкурсанти мають бути до 40 років, мати вищу освіту й так далі, але немає нічого про те, що жінкам подаватися не можна. Я знала, що до цього можуть виникнути питання, тому спершу передзвонила до приймальні та уточнила це питання. Мені сказали: «Це не проблема. Збирайте потрібні документи та приїжджайте».
Однак, коли Поліна Кравченко приїхала до Академії сухопутних військ, то їй відмовили у вступі. «Сказали, лише якщо міністр оборони особисто дозволить, тоді дівчат допустять до конкурсу на цю програму», – сказала львів’янка «Забороні».
Т. в.о. начальника Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович сказав, що наразі ці курси передбачають підготовку командирів для артилерійських та механізованих підрозділів та заявив, що «враховуючи специфіку керуванням механізованими бригадами, дівчатам було відмовлено. Справа тут не в гендерній рівності. Зараз потреби у призначенні жінок на ці посади немає, для них будуть інші спеціальності».
Нагадаємо, що у 2016 році наказом Міноборони для жінок стали доступні понад 100 військових спеціальностей. Тепер жінок можуть призначати на такі посади (крім ДШВ), як командир бойової машини піхоти, кулеметник, механік-водій, навідник та оператор бойової машини, заступник командира розвідгрупи, командир відділення, командир міномета, розвідник, стрілець-снайпер та інші.
Наразі у ЗСУ проходять службу 25 тис. жінок, із яких понад 3 тис. є офіцерками.