В Україні зніматимуть байопік про Лесю Українку

КультураКатерина Чурилова, 27 вересня 20174753
Кінокартина розповідатиме про письменницю як про живу людину зі своїми слабкостями і емоціями

Україна спільно з іноземними кінематографістами екранізує біографію однієї з найвідоміших українських письменниць — Лесі Українки. Сценарій байопіку під назвою «Узлісся» був відібраний для участі в програмі для сценаристів ScripTeast, пише «Новое время».

Креативним продюсером і автором ідеї фільму виступила Юлія Сінькевич (JS Films, генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю), а співпродюсером – Марія Москаленко (FX FILM Georgia).

Картина з робочою назвою «Узлісся» представлятиме історію життя Українки від ранніх років до останніх днів.

«Задумка зняти фільм про Лесю Українку виникла зовсім спонтанно, коли ми з Марією Москаленко, співпродюсером картини, проїжджали повз Сурамі, де і померла поетеса. Мені здавалося, що вже напевно є фільми про долю Лесі Українки і ця тема лежить на поверхні, але вивчаючи безліч матеріалу, присвяченого творчості поетеси, я зрозуміла, що про неї практично немає фільмів. Єдиний – ігровий «Іду до тебе» – був знятий 1971 року», – каже Юлія Сінькевич.

«Ми хочемо створити фільм, в якому Леся розкриється як жива людина зі своїми слабкостями і емоціями», – додала Сінькевич.

Сценарій байопіку про відому письменницю написала Олександра Лавренчук.

Повідомляється також, що для участі в програмі ScripTeast були відібрані сценарії з восьми країн Центральної та Східної Європи. Україна була відібрана для участі вдруге: у 2016 році головну нагороду за найкращий сценарій отримав проект «Коли падають дерева» Марисі Нікітіюк.

Байопік – це кінематографічний жанр і одночасно біографічний фільм, що розповідає про долю знаменитої або відомої постаті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук