В українських Карпатах створять три центри культури

КультураОрися Шиян, 22 лютого 201814830
у Тустані буде один з чотирьох центрів культури Карпат

У Карпатах створять чотири центри культури. Польсько-український карпатський центр «Rosette» складатиметься з чотирьох структур у Польщі та Україні, що співпрацюватимуть між собою. Три з них будуть в Україні. Про це повідомляється на офіційній сторінці Програм транскордонного співробітництва Польща - Білорусь - Україна 2014-2020.

У межах проекту буде засновано Карпатський Інститут та Бойківський Центр. Проект також передбачає дослідження і вивчення сучасної культурної моделі місцевої спільноти Карпат. Основна мета ‒ збереження культури та спадщини, зокрема, ремісництва, традицій, звичаїв, музики і архітектури Карпатського регіону.

В Асоціації Єврорегіон «Карпати – Україна» уточнили, що три з чотирьох центрів культури Карпат будуть розташовані в Україні ‒ Косові, Тустані та Колочаві.

«Будуть розроблені та апробовані чотири моделі роботи з місцевими карпатськими громадами задля формування системних та сталих підходів до управління ресурсами, зокрема у сфері історико-культурної та природної спадщини», ‒ повідомляють організатори.

Проект «Світ карпатських розет ‒ заходи зі збереження унікальної культури Карпат» (ROSETTES) буде реалізовувати Асоціація розвитку та промоції Підкарпаття «Про Карпатія» («Pro Carpathia») у співпраці з десятьма іншими організаціями з прикордонних територій Польщі та України. Відповідний договір про співфінансування проекту у рамках тематичної цілі «Спадщина» Програми транскордонного співробітництва Польща - Білорусь - Україна 2014-2020 підписали у Перемишлі.

Під час підписання договору у Перемишлі (фото С. Кешковского)

В рамках цього проекту організовуватимуть також фестивалі автентичної культури та майстер-класи традиційних ремесел.

Проект «Rosettes» отримав співфінансування в розмірі 1,4 млн євро. Він стартує у в квітні-травні і триватиме два роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук