Безповоротна допомога уряду в сплаті житлово-комунальних послуг оформлюється на фактичних, а не на всіх зареєстрованих мешканців житла. Про це інформували у прес-службі Кабінету міністрів.
Як зазначається, під час нарахування субсидії до уваги беруться доходи реальних мешканців житла, а не всіх зареєстрованих. «Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають уже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до обчислення субсидії жодного відношення не має. Безповоротна допомога уряду у сплаті житлово-комунальних послуг - субсидія - оформлюється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб із числа зареєстрованих мешканців житла», - йдеться в повідомленні.
У такому випадку, інформують у прес-службі, мешканець квартири при оформленні субсидії в Декларації про доходи у розділі «склад сім'ї» повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».
Зазначається, що разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, а також надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо). На підставі цієї заяви, управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора, який перевіряє факт не проживання відповідної особи, складає акт. Далі, в органі соціального захисту готують подання на комісію, яка приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п'ять осіб, а, на трьох.
«Це рішення комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п'ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п'яти членів родини», - зазначається в повідомленні.
Нагадаємо, минулого тижня віце-прем'єр-міністр Павло Розенко анонсував монетизацію субсидій двом мільйонам українських родин. Також повідомлялося, що з 1 липня субсидії нарахували для майже 103 тисяч львівських родин. Допомогу призначили з травня, але у платіжках вона з’явилася лише у липні, бо фіскальна служба вчасно не надала потрібної інформації.