Продовження субсидій для 137 тис. львівських сімей відклали через зміну законодавства

Продовження субсидій для 137 тис. львівських сімей відклали через зміну законодавства
фото Build Portal
Призначення субсидії на наступний період у Львові, швидше за все, відбудеться у липні

У Львові станом на 1 травня налічувалося 136 813 домогосподарств, які отримують житлові субсидії. Відповідно до законодавства, вони мають право на автоматичне продовження субсидій на наступних 12 місяців, однак наразі органи соціального захисту не можуть реалізувати це завдання. Про це під час брифінгу у п’ятницю, 2 травня, повідомила керівниця управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович.

«Ми хочемо заспокоїти львів’ян, одержувачів субсидій, органи соцзахисту здійснять необхідний перерахунок одразу, як отримають інформацію з Державної фіскальної служби», – сказала вона.

За словами Наталії Демкович, з 1 травня набула чинності постанова уряду, яка передбачає, що для обчислення субсидій необхідно враховувати доходи громадян за період із 1 квітня до 31 травня попереднього року та за перший квартал поточного року, тоді як торік для призначення субсидій брали доходи за попередній рік.

«Коли відділи соціального захисту почали подавати запити до ДФС, вводити ідентифікаційні коди осіб, яким необхідно продовжити субсидію, у відповідь система висвічувала «6», а це означає, що неправильно вказаний період, за який ми хочемо отримати інформацію про доходи. Із цієї причини відділи соцзахисту не провели призначення субсидій на наступний період для 136 813 отримувачів. За травень нарахування субсидій закрите, адже ми мали подати відповідну інформацію надавачам послуг. Призначення субсидій на наступний період відбудеться тоді, коли ми одержимо інформацію із ДФС», – прокоментувала керівниця управління соцзахисту ЛМР.

Наталія Демкович повідомила, що спілкувалася із представниками ДФС, і їй повідомили, що зведена інформація про доходи громадян за І квартал року формується до початку липня, тож вирішення питання із призначенням субсидії на наступний період одержувачам слід очікувати у липні. «Можливо, це буде вирішено й швидше, адже Львівська міська рада зверталася з цього приводу до прем’єр-міністра та міністра соціальної політики», – додала вона.

Вона порадила одержувачам субсидій не хвилюватися і за можливості оплачувати за спожиті комунальні послуги.

«Ми усвідомлюємо, що серед отримувачів субсидій є одинокі, літні люди, в яких пенсія є єдиним джерелом доходу. Вони можуть зачекати, або частково оплатити за комунальні послуги те, що їм дозволяє їхнє матеріальне становище. Якщо ж є можливість оплатити суму повністю, то варто це зробити, адже пізніше субсидія буде призначена, і відбудеться перерахунок. Ми повідомимо про оплати надавачів послуг, ці кошти будуть враховані», – прокоментувала вона ZAXID.NET.

При цьому чиновниця уточнила, що заборгованість за комунлаьні послуги ща один місяць не є підставою, щоб автоматично не продовжити субсидію.

Також Наталія Демкович повідомила, що серед отримувачів субсидій є 4 969 осіб, які заборгували за комунальні послуги за понад два місяці. Для того, щоб претендувати на продовження субсидій вони мають упродовж двох місяців з моменту отримання повідомлень від відділів соцзахисту або сплатити борг повністю, або укласти договір про реструктуризацію заборгованості, і подати підтверджуючі документи у відділи соцзахисту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук