В Ужгороді презентували книгу, що розвінчує 40 міфів про Мукачево

Культура16 червня 20118880

В Ужгородському прес-клубі презентували книгу члена-кореспондента Української академії геральдики Олексія Філіппова «40 міфів про Мукачево». На основі архівних джерел автор намагається спростувати документально непідтверджені версії про історію Мукачева.

До написання цієї книжки автора, за його словами, спонукали надзвичайні розбіжності у дослідженнях істориків-педагогів, які впродовж останнього часу намагалися висвітлити історію одного із найдавніших міст Закарпаття – Мукачева.

Книга «40 міфів про Мукачево», разом з іншими виданнями автора, створена на основі його кількарічної роботи в архівах із першоджерелами, у тому числі іноземних істориків-дослідників про історію міста над Латорицею та геральдики Закарпаття.

О. Філіппов вважає чимало поширених версій про Мукачево такими, що не мають  документального підґрунтя, а тому – штучно створені. Це стосується, наприклад, князя Федора Корятовича, входження краю до складу Галичини, первісного тлумачення назви міста, заснування Мукачівського монастиря, прокладання залізниці та інших вагомих віх в історії міста, повідомили ZAXID.NET в Ужгородському прес-клубі реформ.

Науковець зауважив, що сучасну історію, на жаль, нерідко занадто політизують або взагалі створюють на основі політології та етнографії. Наприклад, міф про входження Мукачева і Хуста до Київської Русі був створений після Другої світової війни як вимога політичної пропаганди Сталіна та його агітаторів-істориків. Натомість у «Повісті временних літ» та інших давньоруських літописах жодної згадки ні про Закарпаття, ні про будь-яке закарпатське місто та їхню належність чи входження до Київської Русі немає.

Упродовж останніх років Олексій Філіппов видав три книжки – «Таємниця герба Підкарпатської Русі», «Питання створення прапора Підкарпатської Русі», «Історія Мукачівського замку».

«Ужгородські історики-педагоги не володіють іноземними мовами, не знають спеціальні історичні дисципліни, а тому оминають архів краю. Через цю обставину багато історичних фактів їм не доступні, що впливає на якість виданих ними книжок. Від цього страждає й освіта студентів, майбутніх істориків. Хоча запит суспільства на знання минувшини власного міста чи села постійно зростає. Проте, на жаль, історія рідного краю у школах викладається лише як додатковий матеріал, факультативно», - зауважив Олексій Філіппов.

Автор видав збірку власним коштом, передусім, для екскурсоводів, які нерідко розказують про історію міста туристам небилиці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук