В Єгипті археологи знайшли стародавнє місто віком понад 7 тис. років

СвітАндрій Стець, 24 листопада 201616000
В Єгипті археологи знайшли стародавнє місто віком понад 7 тис. років
фото Getty
Виявлення стародавнього міста зможе дати імпульс до відновлення туристичної індустрії Єгипту

Археологи в Єгипті розкопали древнє місто, вік якого оцінюється у понад 7 тис. років. Про це повідомляє ВВС.

На місці розкопок виявлено будівлі, інструменти, побутове та кухонне приладдя, а також величезні гробниці.

Як повідомляється, місто було розташоване біля берегів Нілу, поблизу храму фараона Сеті I в Абідосі. За словами експертів, розмір 15 виявлених у цьому місці гробниць вказує на високий соціальний статус тих, хто був у них похований. Науковці висловили припущення, що в місті проживали високопоставлені чиновники і будівельники гробниць. Період його розквіту припадав на ранні епохи в історії Стародавнього Єгипту.

Експерти висловлюють надію, що виявлення стародавнього міста зможе дати імпульс до відновлення туристичної індустрії Єгипту, яка знаходиться в занепаді з часу повалення президента Хосні Мубарака в 2011 році та наступного періоду політичної нестабільності і потрясінь.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на міністерство у справах старожитностей Єгипту, також стало відомо про розкопки могильника епохи Першої династії правителів Стародавнього Єгипту (3060 - 2864 роки до нашої ери).

Археологи, які працюють на розкопках стародавнього міста, вже зробили низку цікавих знахідок, такі як будинки, що збереглися, уламки посуду і різні інструменти, виготовлені з металу і каменю.

Однак найбільш значним стало виявлення величезних усипальниць. Деякі з них перевищують за розмірами навіть гробниці фараонів, розташовані неподалік.

Як вважається, історія міста сягає 5316 року до нашої ери. Ймовірно, жителі міста були зайняті в будівництві гробниць правителів у прилеглому священному місті Абідосі, де розташовувалося безліч храмів. Абідос служив столицею в ранній період історії Єгипетського царства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук