В Єврокомісії заявили, що процес вступу України до ЄС нагадуватиме скоріше не переговори, а адаптацію кандидата на вступ до європейських правил. Про це розповіла заступниця гендиректора з питань сусідства та переговорів про розширення ЄК Катаріна Матернова в інтерв’ю «Європейській правді».
При цьому, кожен перехід на наступний етап передбачає згоду усіх країн ЄС.
«Їх називають переговорами, але це насправді не переговори. Це – процес запровадження в Україні європейських норм, правил, директив і регуляцій, їхнє перенесення в систему українського законодавства», – пояснила представниця Єврокомісії.
Вона додала, що кожен подальший крок у цьому процесі вимагає одностайної згоди усіх країн блоку. За її словами, таких кроків у цьому процесі багато. Крім того, процес переговорів про вступ в ЄС нагадує «марафон з великою кількістю блокпостів». Матернова також попередила, що цей процес може бути не надто швидким.
«Тому це, на превеликий жаль, не є спринтом. Це марафон з великою кількістю блокпостів на цій дорозі», – заявила вона, додавши, що на шляху може бути багато перешкод, які доведеться подолати. За її словами, виконання семи рекомендацій, наданих Україні ЄС разом з отримання статусу кандидата на вступ у блок не означає автоматичний початок процесу переговорів.
Ці сім пунктів означають, що ЄС визнав Україну кандидатом на вступ у блок з розумінням того, що ці пункти будуть виконані. Це свідчить про високий рівень довіри та тісну взаємодію у відносинах між Україною та блоком.Матернова пояснила, що Україні доведеться працювати, щоб побудувати консенсус всередині Євросоюзу для запуску процесу переговорів.