Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України після дев’яти годин розгляду відмовила у задоволенні вимог Спеціалізованої антикорупційної прокуратури збільшити заставу меру Львова Андрію Садовому із 1,056 млн грн до 50 млн грн. Суд також скасував рішення суду попередньої інстанції про обрання міри запобіжного заходу у вигляді застави в 1,056 млн грн та відпустив мера Львова під особисте зобов'язання терміном до 20 січня 2020 року.
Відповідне рішення колегія суддів оголосила після дев'яти з половиною годин засідання, о 0:36, 5 грудня. Присутні у залі зустріли це рішення оплесками.
«Я сприймаю це рішення. Воно відповідає здоровому глузду. Я зацікавлений, щоб ця справа була максимально публічною і щоб інвестори не мали тих проблем, які сьогодні мають в нашій країні. Антикорупційний суд прийняв об’єктивне рішення», - заявив Андрій Садовий після оголошення рішення суду.
Садовий також повідомив, що буде оскаржувати у суді звинувачення САП, оскільки через її дії бюджет Львова не отримав близько 300 млн грн.
Варто зазначити, що особисте зобов’язання є найбільш м’яким запобіжним заходом і полягає у покладенні на підозрюваного зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею обов'язків. Йдеться про своєчасне прибуття на допити до слідчного та утримання від спілкування зі свідками у справі.
Фото прес-служби ЛМР
Нагадаємо, 27 листопада Вищий антикорупційний суд обрав Андрію Садовому міру запобіжного заходу у вигляді застави розміром 1 млн 56 тис. грн. Прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) наполягали на 50 млн грн застави. 3 грудня Андрій Садовий повідомив, що подав апеляцію на ухвалу ВАКС.
21 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оголосила підозру Андрію Садовому у справі будівництва індустріального парку на площі понад 23 га у Рясному-2. У 2015 році Львівська мерія оголосила міжнародний конкурс на управління майбутнім індустріальним парком, у якому переміг один з найбільших індустріальних девелоперів Європи – нідерландська компанія CTP, яка купила земельну ділянку за 52,5 млн грн. САП заявляє, що міськрада Львова надто дешево продала землю під цей індустріальний парк, окрім того Андрія Садового та керівника департаменту містобудування Сергія Коровайника звинувачують у продажу землі, яка, за версією САП, була розташована поза межами міста.
«Мені дуже шкода, що від цього всього процесу страждає наша країна, адже інвестори дуже чутливі, вони всі між собою спілкуються. За результатами цієї справи ними можуть бути прийняті ті чи інші рішення. Я б дуже хотів, щоб справа якнайскоріше закінчилася, ми перемогли всі разом, відкривши виробництво і створивши робочі місця. Я буду робити все можливе, щоб так сталося», - сказав Андрій Садовий під час дебатів у суді.
Андрій Садовий також повідомив, що компанія СТР зазнає в Україні чималих збитків через судову тяганину.
«Компанія СТР, починаючи з 2015 року, перерахувала в бюджет вже 52 млн. Вона з тих грошей не має жодного прибутку, а має лише збитки. Вона не реалізувала свої наміри робити там бізнес, в результаті якого люди мали б роботу і в бюджет би сплачувалися податки. СТР кожного року платись земельний податок. І скерованим листом вона ще раз підтверджує свій намір реалізувати цей проект. Постраждала репутація міста Львова, моя репутація, бо в мене ніколи в житті не було проблем із законами, я завжди співпрацював по різних справах із слідчими органами, надавав всю інформацію. Міська рада — це велика господарка, це мільйонне місто. Дуже боляче було чути передбачення, що я кудись поїду, адже вони не мають жодних підґрунть», - заявив мер Львова під час розгляду судом апеляції 4 грудня.
Додамо, що раніше мер Києва Віталій Кличко, екс-нардепи Олег Лаврик, Олег Березюк, Тетяна Острікова, Сергій Кіраль, Оксана Продан, екс-віце-спікерка Верховної Ради і голова партії «Самопоміч» Оксана Сироїд та чинний нардеп від «Самопомочі» Павло Бакунець висловили готовність взяти Садового на поруки.