Україна отримає вакцину Sinovac наприкінці березня, а Pfizer – у квітні

17:11, 18 березня 2021

Першу партію вакцин від коронавірусу компанії Pfizer (США) Україна отримає вже в квітні. Про це в коментарі телеканалу «Дом» розповів завідувач відділом стратегії імунізації Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Олександр Заіка.

«У квітні вже будуть перші поставки. Також поставки будуть у другому півріччі. Це не означає, що всю гарантовану кількість поставлять одномоментно. Вакцини можуть поставлятися траншами, етапи цих поставок узгоджуються з постачальниками до того, як вони потрапляють в Україну», – розповів Заіка.

Водночас президент Володимир Зеленський на сьогоднішньому брифінгу після зустрічі з президентом Литовської Республіки Гітанасом Науседою заявив, що Україна чекає поставку першої партії китайської вакцини Sinovac Biotech уже найближчим часом.

«Ми боремося за збільшення постачання вакцин, бачимо декілька контрактів. Чекаємо в березні, наприкінці березня, постачання вакцини нашого китайського партнера», – сказав він.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров'я України зареєструвало вакцину Sinovac Biotech на минулому тижні. Вона стала третьою вакциною від коронавірусу, яка отримала дозвіл на використання в Україні.

За результатами останніх досліджень вакцини Sinovac в Туреччині вона показала ефективність у 83,5% випадків.

Нагадаємо, що в Україні наразі вакцинують тільки індійською вакциною AstraZeneca/Covishield. В рамках глобальної ініціативи COVAX держава має отримати корейську вакцину AstraZeneca та вакцину Pfizer/BioNTech. Окремо держава законтрактувала вакцину Sinovac та вакцину Novavax.

В Україні вакцину проти ковіду, яку випускає компанія Pfizer, зареєстрували для використання ще 22 лютого – тоді ж, коли й СoviShield/AstraZeneca. Наступного дня Україна отримала 500 тисяч доз препарату від AstraZeneca і через день почала вакцинальну кампанію. 117 тис. доз вакцини Pfizer мають привезти пізніше.

Зауважимо, що за даними Київського міжнародного інституту соціології, 61% українців не готові робити щеплення від Covid-19 найближчим часом. Найпоширенішою причиною відмови є низький рівень довіри до вакцини.

Що відомо про вакцину Pfizer

Вакцина від Covid-19 компаній Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) показала 95-відсоткову дієвість у різних вікових, статевих, расових та етнічних групах, а також практичну відсутність побічних ефектів. Вакцину Pfizer/BioNTech схвалили в Європейському Союзі, Великій Британії та США.

Pfizer і BioNTech розраховували випустити до 50 млн доз вакцини у 2020 році та до 1,3 млрд доз — до кінця 2021-го. Однак її можна зберігати лише за -70 градусів за Цельсієм. Вартість вакцини становить 19,5 доларів за дозу (для вакцинування однієї людини необхідно ввести дві дози).

Що відомо про вакцину Sinovac Biotech (CoronaVac)

Інактивована вакцина, яка діє, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на захворювання.

У січні вакцина Sinovac показала загальну ефективність 50,38% під час останнього етапу тестувань у Бразилії. Дослідження проводив місцевий Інститут Бутанан. Він же раніше повідомляв про дещо вищу ефективність – 78%.

«Лекхім» заявив 5 березня, що вакцина на випробуваннях у Туреччині показала ефективність 83,5%.