Василь Шкляр отримав Шевченківську премію за роман "Чорний ворон"

Культура10 лютого 20113

Шевченківську премію з літератури отримав Василь Шкляр за роман "Залишенець" ("Чорний ворон"). За словами Василя Шкляра, до нього подзвонив один з членів комітету і сказав, що у четвер відбулося таємне голосування, на якому більшістю голосів - 17 голосів - премію присудили йому.

Про це відповідне рішення комітету з національної премії України імені Тараса Шевченка УНІАН повідомив сам письменник.

"Мені сказали, що дуже гаряче виступав на мою підтримку письменник Василь Герасим'юк, герой України Марія Стеф'юк", - розповів Шкляр.

Цього року на Шевченківську премію з літератури претендували Василь Шкляр зі своїм романом про повстанців "Залишенець" ("Чорний Ворон"), поет Павло Вольвач зі збіркою "Триб" та Володимир Рутківський з дитячою трилогією "Джури".

Грошова винагорода за Шевченківську премію цього року становить 260 тисяч гривень. Раніше вона становила 130 тисяч гривень, та оскільки президент минулого року скоротив число лауреатів до п'яти осіб, а гонорарний фонд - у сумі 1 мільйон 300 тисяч гривень - залишився той самий, то кожному номінанту припаде по 260 тисяч гривень.

Вручення Шевченківської премії відбувається традиційно у день народження Великого Кобзаря - 9 березня.

Роман "Залишенець" ("Чорний Ворон") відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії - боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках.

Головний герой роману - холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон - воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук