Велика вода у Львові

Як нам боротися із затопленнями львівських вулиць

БлогиЮліан Чаплінський , 5 жовтня 2018 3791 6
Юліан Чаплінський
заступник міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції, головний архітектор Львова у 2015-2019 рр.

Цього літа львівські вулиці кілька разів затоплювало внаслідок потужних злив. Подібні проблеми зі стихією у серпні пережив Київ і ще кілька менших міст України. Користувачі соцмереж відреагували на затоплення хвилею жартів і критикою чиновників.

Дехто вважає, що причиною підтоплень стали непрочищені дощоприймачі або ж завузькі труби каналізаційних мереж, хоча теперішні проблеми зі стихією в містах мають значно вагомішу причину. Йдеться про глобальні зміни клімату і збільшення інтенсивності опадів.

Європейці вже усвідомили, що підтоплення вулиць можна побороти лише перетворивши дощову воду на свого союзника та цінний ресурс для міста. Стратегія «міста-губки», яку реалізовують у містах Німеччини, Данії чи Нідерландів полягає у відновленні колись втрачених та створенні новий водойм у межах міста. Ще один важливий напрямок – побудова зелених дахів на будівлях у місті.

Переваги такого стратегічного підходу очевидні. Місто не витрачатиме шалені гроші на заміну каналізаційних мереж. Наприклад, заміна каналізаційних труб на ділянці від перехрестя Сахарова-Коперника до Стрийського ринку обійдеться містові у приблизно 300 млн грн.

Натомість Львів розвиватиме свої рекреаційні зони: парки, сквери, дитячі майданчики тощо. Ефективність використання води зросте, навантаження на підземні мережі знизиться, а водойми покращуватимуть мікроклімат у місті.

Детально про проблеми і можливості Львова, а також про сучасний підхід до води у Копенгагені, Ляйпцигу, Берліні, Відні та інших містах я розповідаю в новому випуску відеоблогу. Якщо маєте сумніви – запрошую до перегляду і радо відповім на запитання в коментарях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук