Після публічних заяв учасників ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», адвокатів та друзів вбитої херсонської активістки Катерини Гандзюк, а також її батька – Віктора Гандзюка – на нього почався тиск зі сторони Офісу генерального прокурора України. Відповідну заяву учасники ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» оприлюднили на сторінці у Facebook ввечері у суботу, 28 березня.
Як повідомляється, напередодні, 27 березня, нова генеральна прокурорка Ірина Венедіктова позбавила повноважень замгенпрокурора Віктора Трепака, з чиїм ім‘ям пов‘язані останні успіхи в розслідуванні вбивства Катерини Гандзюк.
«Трепак після призначення восени 2019 року декілька місяців входив в курс справи Каті, щоб потім з січня вже цього року почати давати реальний результат: нові підозри, нові затримання, нові факти та розробка широкої картини херсонського криміналітету. Владислав Мангер, який офіційно підозрюється в організації вбивства Катерини Гандзюк, та його адвокати були в постійній істериці, бо їм не вдалось домовитись з новою групою прокурорів, яку очолив Трепак. Це достеменно відомий нам факт», – йдеться у заяві.
Після того, як Ірина Венедіктова позбавила Трепака процесуального впливу на справу, «адвокати Мангера вже другий день пишуть радісні пости», стверджують активісти.
Посилаючись на інсайдерську інформацію, вони стверджують, що Владислав Мангер швидко знайшов вихід на нове керівництво ГПУ і активно готується реально зруйнувати справу.
Активісти обурюються, що такими діями генпрокурорки, оскільки вважають, що «у справі фізично немає часу на підготовку нового куратора та відповідального».
«А в ситуації, коли справа Гандзюк дала хід купі інших справ по організованому злочинному угрупованню, що діяло і досі діє не території Херсонської області, — вивчення всіх груп впливу, тонкощів проваджень та широкої картини активності вбивць може не тільки критично затягнути розслідування, але й призвести до фатальних помилок у розслідуванні, яке вже набрало величезну швидкість», – йдеться у повідомленні.
Ба більше, зважаючи на значний суспільний резонанс, викликаний звільненням Трепака, Венедіктова, за словами активістів, дала вказівку привезти до Києва Віктора Гандзюка ніби то на «зустріч з нею та народними депутатами». На думку активістів, таким чином очільниця Офісу генпрокурора намагається «прикритись ним від критики».
«Віктор Гандзюк — добра і смілива людина. Але він не зобов’язаний ризикувати своїм здоров‘ям, здоров’ям літньої людини з групи ризику критичного ураження вірусом covid-19, заради забаганок пані Венедиктової. Віктор Гандзюк не зобов’язаний ризикувати своїм життям під час офіційного карантину задля зустрічі з депутатами, серед яких вже офіційно виявлено близько десятка хворих. Віктор Гандзюк не зобов'язаний ризикувати заради термінового порятунку репутації Ірини Венедіктової, яка в перші ж тижні своєї роботи неймовірно облажалась і не вміє з цим справлятись», – йдеться у заяві.
Активісти також зауважили, що дзвінки, вмовляння та тиск з боку керівників області на Віктора Гандзюка продовжуються, а пропозиції зустрітися з його адвокатами у справі залишаються без відповіді.
«З цього ми робимо ще один важливий висновок: Венедіктовій насправді байдуже на справу Гандзюк і вона не готова комунікувати з адвокатами Каті і пана Віктора. Вона просто вирішила прикритись татом Катерини, відірвати його від роботи в лікарні під час епідемії, ризикнути його життям, щоб зняти красиву картинку для ЗМІ», – йдеться у заяві.
Нагадаємо, радницю мера Херсона і проукраїнську активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року в Херсоні облили сірчаною кислотою, внаслідок чого вона отримала сильні опіки. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.