Венеру у вушці голки привіз до Львова митець Володимир Казарян

В Етнографічному музеї кримчанин запрезентував виставку мініатюри «Восьме чудо світу»

КультураОксана Сенишин, 20 липня 2015, 21:51 1680 0

Володимир Казарян працює під мікроскопом, що збільшує у 250 разів. Чоловік може вирізьбити міні-Венеру зі слонової кістки і помістити її у вушко голки. А також цілий караван верблюдів. А ще на маковому зернятку може закріпити борців сумо або ж виткати мереживо з однієї сотої людської волосини.

Автор працює над колекцією аж чверть століття, у тиші, поміж ударами серця. Часом навіть підв’язує руки ремінцями, аби не схибити.

А навчився цього ремесла Володимир Казарян у свого батька. «Мій тато відтворив віолу-помпозу за кресленнями Баха. А цього ніхто до нього не міг зробити. А потім батько давав з цим інструментом концерти, навіть у Америці», – згадує митець. Інструмент має вигляд скрипки, але розмірами з гітару.

Батько Володимира Казаряна зробив майже сорок інструментів, які розміром у кілька міліметрів. І теж на них грав. До прикладу, смичком для міні-скрипки, яку ледь тримали пальці, слугувало волосся. 

За тридцять п’ять років творчості Володимир Казарян створив півтисячі мікрошедеврів. Науковці та мистецтвознавці називають їх «геніальними». Бачили твори у Росії, Єгипті, в Прибалтиці та Сполучених Штатах Америки. 

«Хочу зробити рухливі роботи. До прикладу, кольоровий телевізор, який би був вмонтований у людську волосину. А телевізор «показуватиме» поєдинок двох борців, які боксують один одного», – поділився планами Володимир Казарян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук