Верховна Рада ратифікувала приєднання України до угоди СОТ про держзакупівлі

ЕкономікаЮлія Поліковська, 16 березня 20162800

Верховна Рада України у середу, 16 березня, схвалила приєднання України до угоди про державні закупівлі Світової організації торгівлі (GPA). Відповідний законопроект №0085 підтримали 243 народні депутати.

Зазначимо, представники країн-учасниць Комітету з державних закупівель Світової організації торгівлі (СОТ) погодили приєднання України до «Угоди про державні закупівлі» у листопаді 2015 року.

«Угода GPA поширює головний принцип СОТ – рівний доступ до ринків – на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці – до закордонних. Але, якщо іноземні компанії вже давно можуть брати участь у публічних закупівлях в Україні, законодавство встановлює рівні умови участі для національних та іноземних постачальників, то для українських компаній приєднання до Угоди означає відкриття глобального ринку, який для них був повністю закритий», – заявили тоді в Мінекономрозвитку.

«Ринок публічних закупівель країн СОТ оцінюється у 1,7 трлн дол. Це більш ніж у 30 разів більше українського експорту в 2014 році. Приєднання до Угоди відкриває для українців найлегший шлях експорту, адже правила і вимоги до тендерів чітко структуровані. Пропонувати українські товари та послуги можна буде на державних тендерах США, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу чи Канади. Крім того, не доведеться витрачати величезні кошти на маркетинг, місце на полиці чи відкриття представництва. Достатньо буде знайти тендер в інтернеті й подати заявку», – прокоментував заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Додамо, підписанню цієї угоди сприяло прийняття проекту змін до закону «Про державні закупівлі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук