Від 2021 року ядерне паливо на Рівненську АЕС постачатиме американська Westinghouse

Паливом компанії зі США вже користуються на АЕС в Запоріжжі та Південноукраїнську

Наразі на цій АЕС є тільки російське паливо

Американська компанія Westinghouse Electric почне постачання ядерного палива Рівненської атомної електростанції в 2021 році. Про це в інтерв’ю «Українським новинам» розповів віце-президент і керівник компанії Westinghouse Азіз Даг.

«Нещодавно підписано контракт – це продовження і розширення попереднього контракту з Енергоатомом, завдяки якому ми будемо постачати паливо не на шість енергоблоків, а на сім (в Україні, - ред.). Це буде енергоблок №3 Рівненської АЕС. Це нова станція для Westinghouse, і ми вперше будемо туди поставляти паливо», – зазначив Азіз Даг.

Топ-менеджер американської компанії повідомив також, що постачання ядерного палива на станцію розпочнеться у 2021 році. В Україну паливо доправлятимуть зі шведського заводу Westinghouse.

«Наше паливо можна адаптувати під новий реактор, і технічно компанія готова постачати його як на РАЕС, так і на Хмельницьку АЕС раніше від цього терміну, однак є деякі адміністративні моменти. Це буде те ж саме паливо, що використовується на Запорізькій АЕС і на Південноукраїнській АЕС», — сказав Азіз Даг.

Наразі потреби РАЕС повністю забезпечує компанією «ТВЕЛ» (Росія).

Як писав ZAXID.NET, наприкінці січня державне підприємство «НАЕК «Енергоатом», що є оператором усіх атомних електростанцій України, уклало угоду про продовження терміну дії договору з американсько-японською компанією Westinghouse про постачання ядерного палива для семи з 15 українських атомних енергоблоків упродовж 2021-2025 років.

У разі форс-мажорних обставин із російським паливом, Westinghouse буде потрібно до 12 місяців, щоб повністю задовольнити потреби України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук