Від отруєння грибами помер 69-річний мешканець Львівщини

За останній місяць це вже друга смерть від отруєння грибами

22:02, 12 жовтня 2023

На Львівщині за останній місяць зафіксовано вже другу смерть від отруєння грибами. У вересні у лікарні померла 73-річна мешканка Трускавця, яка разом з чоловіком їла квашені грузді, а 9 жовтня у реанімації лікарні помер 69-річний мешканець Самбірщини, який напередодні їв зібрані ним у лісопосадці гриби, повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Чоловік збирав гриби у лісопосадці поблизу села. Збирав парасольки, лисички, рижики. 8 жовтня він і ще двоє людей споживали відварені зібрані гриби.

«Уже наступного дня у чоловіка з’явилися перші симптоми отруєння: нудота, блювота, загальна слабість, втрата свідомості. Надвечір потерпілого госпіталізували до реанімації Самбірської центральної лікарні. На жаль, вже на другу добу чоловік помер від токсичної дії отруйних речовин, що містилися у грибах», – повідомили у Центрі.

Лікарі повідомили, що з двома іншими людьми, що споживали гриби, все гаразд.

Цієї осені на Львівщині це вже друга смерть від отруєння грибами. У вересні в лікарні померла 73-річна мешканка Трускавця, яка разом з чоловіком збирала, а згодом їла квашені грузді. 76-річний чоловік також потрапив до лікарні, але його вдалося врятувати.

Як не отруїтися грибами

Гриби – дуже важка для травлення їжа, тому їх лікарі не рекомендують споживати вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Дітям до 12 років не можна споживати грибних страв, навіть з печериць. Ось кілька порад, яких лікарі радять дотримуватися грибникам-любителям.

1. Збирайте тільки ті гриби, в яких ви на 100% впевнені. Залізне правило – якщо є найменший сумнів, краще не брати.

2. Не збирайте гриби в парках, скверах, поблизу доріг, транспортних магістралей, на промислових пустирях, бо гриби вбирають в себе всі шкідливі речовини, в тому числі й важкі метали – ртуть, свинець та інші.

3. Ніколи не збирайте червиві і перезрілі гриби, вони вже містять отруйні речовини.

4. Не пробуйте сирі гриби.

5. Не збирайте гриби у посушливу погоду: в цей час гриб пересихає і концентрація токсинів зростає.

6. Вдома обов’язково перегляньте зібрані гриби. Якщо знайшли бліду поганку, викинути треба не лише її, а всі гриби з кошика, бо її спори уже потрапили і на їстівні гриби.

7. Не купуйте дикорослих грибів на стихійних ринках, адже невідомо, де і коли вони були зібрані.

8. Гриби швидко псуються. Чистити, мити та готувати зібрані гриби слід того ж дня. Завжди варіть гриби перед смаженням чи іншим готуванням. Відібрані гриби відварюйте кілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин. Страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді зберігайте не більше доби.

Симптоми отруєння грибами:

  • нудота та блювота,
  • різкий біль у животі,
  • діарея;
  • запаморочення,
  • підвищення температури тіла,
  • зниження пульсу,
  • задуха,
  • судоми,
  • відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги),
  • марення, поява галюцинацій.

Якщо після споживання грибів виникли будь-які вищеперераховані симптоми, лікарі радять негайно викликати «швидку».