Видавництво «Апріорі» відмовилось від премії за книжку противника Майдану

КультураОксана Панчишин, 25 грудня 201414660

Львівське видавництво «Апріорі» відмовилося від грошової винагороди у розмірі 21 тис. грн, присудженій як призове місце в номінації «Дитяча література» за книжку Романа Скиби «Кожному по скибці». Про це йдеться в листі видавництва, який надійшов сьогодні, 25 грудня, на ім`я міського голови Львова та управління культури міста.

У листі, зокрема, висловлено позицію «Апріорі» щодо ситуації, що склалась навколо перемоги цього видання у міському конкурсі на підтримку україномовного книговидання, передає прес-служба Львівської міськради.

Отож, у видавництві наголосили, що цю книжку видали 2013 року, задовго до Революції гідності, і вона є продуктом діяльності не лише автора віршів, але й насамперед ілюстратора Ольги Кваші та низки інших особі.

«Грошову винагороду, присуджену видавництву за цей проект, ми не планували надавати автору віршів Р. Скибі чи комусь іншому, натомість мали намір використати для підготовки та видання у 2015 році інших якісних книг, зокрема «Спогади бійців УПА» та «Біографія І. Франка» у редакції Р. Горака», – йдеться в листі.

Однак, «враховуючи напружену і конфліктну ситуацію, що склалась з оцінкою політичної позиції Р. Скиби, та небажання депутатського корпусу міської ради дозволити надання грошової допомоги за проект, до якого він причетний, прагнемо повідомити, що ПП «Видавництво «Апріорі» відмовляється від грошової винагороди у розмірі 21 тис. грн присудженій нам як призове місце у номінації «Дитяча література», наголошено в листі видавництва.

Відтак колектив видавництва висловив сподівання, що зекономлені кошти будуть використані, зокрема, для допомоги учасникам АТО та їхнім родинам.

В управлінні культури, своєю чергою, висловили вдячність видавництву «Апріорі» за розуміння ситуації, що склалась.

Нагадаємо, що ця книжка Романа Скиби «Кожному по скибці» здобула 2-ге місце в номінації «Дитяча література» в конкурсі книговидавничих проектів українською мовою серед львівських видавництв. За результатами оцінки проектів переможці отримають фінансову підтримку від Львівської міськради.

Однак ВО «Свобода» звернулася в управління культури ЛМР з вимогою скасувати рішення про фінансування книжки Романа Скиби «Кожному по Скибці». Підставою для цього стало те, що Роман Скиба від самого початку Майдану є його відвертим противником.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук