Виділених на суспільне мовлення грошей недостатньо для запуску якісного продукту, – НСТУ

15:16, 6 липня 2017

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) закликає уряд на належному рівні профінансувати створення суспільного телерадіомовлення в Україні. Про це повідомила голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Створення суспільного телерадіомовлення – це одна з найбільш важливих реформ, яка наближає Україну до клубу цивілізованих демократичних країн. І тому весь світ без перебільшення дивиться на те, як ця реформа проходить в Україні», – сказала вона.

За її словами, вже обрано команду реформаторів і почався етап, який вимагає основних передумов існування суспільного телерадіомовлення, зокрема необхідного фінансування з держбюджету.

«Якщо буде недофінансування суспільного мовлення, я думаю, що це буде сприйнято як сигнал того, що влада не хоче, щоб суспільне було повністю незалежним і життєздатним», – сказала вона.

Вона зазначила, що на сьогодні є небезпека недофінансування цього суспільного мовлення.

«Якщо в законі про суспільне телерадіомовлення України написано, що Національна суспільна телерадіокомпанія має отримати 0,2% від бюджету, то давайте звикати до того, що закони в нашій країні треба виконувати», - сказала вона, зазначивши, що раніше отримали обнадійливий сигнал від прем'єр-міністра про належне фінансування суспільного мовлення.

В свою чергу, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг додав, що створення суспільного мовлення - це зобов'язання України перед Радою Європи.

«Суспільне мовлення є важливим для України, адже переважна більшість громадян отримує новини про політику та різні події в державі з національних телеканалів. В українському контексті саме служба суспільного мовлення може забезпечити правдиві, неупереджені та збалансовані новини», - сказав він.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія зазначив, що виділеної суми на сьогодні недостатньо для запуску якісного продукту.

«В нас на виробництво в 4 рази менше, ніж на трансляцію. Ця величезна система існує тільки для того, щоб просто утримувати саму себе, це жахливо. Ми сподіваємося, що кошти, яких браку, мають бути додані й щоб там було закладено не лише існування, а й зміни, які мають статися в структурі та в ефірі», – сказав він.

Аласанія додав, що до осені фінансування має бути збільшене, щоб мовлення запрацювало якісно.

Зазначимо, що в 2017 році суспільна телерадіокомпанія мала отримати з держбюджету 1,2 млрд грн, проте у бюджеті було передбачено тільки 75% від цієї суми - на 309 млн грн менше.