Відключення МК «Запоріжсталь» від електропостачання загрожує масштабними аваріями, - гендиректор

ЕкономікаОльга Карабан, 29 травня 20153570

У п’ятницю, 29 травня, Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь», що входить до групи «Метінвест», отримав офіційне повідомлення від державного підприємства «Запоріжжяобленерго» про відключення подачі електроенергії, повідомили у прес-службі компанії.

Зазначається, що 22 травня комбінат «Запоріжсталь» незаконно відключили від автоматичного відшкодування ПДВ, чим поставили комбінат в умови дефіциту оборотних коштів, необхідних для проведення обов'язкових платежів державним монополістам за поставлені енергоносії.

«Складається враження, що у комбінату цілеспрямовано штучно були вимиті обігові кошти перед проведенням важливих платежів. Такі дії з боку влади можна розглядати або як непрофесіоналізм, який веде до повного розвалу економіки і вбиває вітчизняні підприємства. Або ж такі дії варто розцінювати як планомірну кампанію по знищенню комбінату і його трудового колективу. Своєю ефективною роботою ми ніби комусь заважаємо», - заявив генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

За його словами, відключення від електроенергії металургійного гіганта призведе до екологічної та техногенної катастроф.

«Різке відключення систем газо- і водоочисток, агрегатів з величезною кількістю рідкого металу, судин і котлів високого тиску загрожує масштабними технологічними аваріями, які загрожують життю та здоров'ю людей», - наголосив гендиректор комбінату.

Також він зазначив, що ліквідація наслідків аварій вимагає колосальних коштів і часу, що «в нинішніх умовах означає практично загибель комбінату».

«Зупинка підприємства призведе до недоотримання бюджетами всіх рівнів мільярдів гривень. Припинення роботи комбінату «Запоріжсталь» завдасть величезного економічного і соціального удару по регіону, що неминуче викличе соціальний колапс в прифронтовій Запорізької області.

У прес-релізі уточнюється, що зараз загальний борг держави перед комбінатом «Запоріжсталь» з відшкодування ПДВ становить близько 650 млн грн. Заборгованість «Запоріжсталі» за постачання електроенергії перед державним монополістом - компанією «Запоріжжяобленерго» - близько 98 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук