Відкрилася фотовиставка польськомовних написів у Львові

Культура22 лютого 201111

У головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка в межах дослідницького проекту «Польськомовні написи в культурному середовищі сучасного Львова» відкрилася виставка документальних фотографій «Львів po polsku».

Про це 22 лютого повідомив кореспондент ZAXID.NET .

Львів’янки Ксенія Бородін та Іванка Гоннак уже зібрали близько півтисячі фотографій різноманітних польськомовних написів. Для виставки обрали найбільш промовисті. Вони представлені тематичними групами. Зокрема, експонуються релігійні, історичні написи, написи титульного характеру (назви будинків, адресні вуличні таблички, рекламні написи на камені, кахлях, залізі), а також реставровані  і старі стінописи.

Крім цього, на виставці можна оглянути колажі, які демонструють зміни стану збереження написів, що відбулися у Львові в останні роки. Є приклад відреставрованого будинку, написи на стінах якого гарно відчистили, їх добре видно. А є приклад муру шпиталю св. Лазаря, де давні написи, щоб «освіжити» мур, замалювали сірою фарбою. Також показано глуху стіну будинку, де проглядалася реклама з польських часів, а тепер на неї наліпили сучасний білборд.

«Такі написи є цікавими як для львів’ян, оскільки показують історію Львова, так і для туристів. Львів завжди був поліетнічним містом. Завжди плекав толерантність. На одному й тому ж закладі колись були написи польською, українською, єврейською, німецькою мовами. Ці громади співіснували у Львові, – зазначила Ксенія Бородін. – Те, що зараз намагаються нав’язати думку, що Львів, умовно кажучи, «бандерівське» місто і тут інших націй не люблять і не поважають, це - історична неправда. Написи нам це показують».

Проект здійснюється за підтримки Музею історії Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук