Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби мережа аптек «D.S.» безкоштовно передала медикаменти на загальну суму 35 тис. грн чернівецькій першій міській лікарні, яку нещодавно перепрофілювали на госпітальну базу для прийому хворих на Covid-19.
Нагадаємо, перший в Україні випадок захворювання на коронавірус зафіксували саме у Чернівцях. Сьогодні Буковина перебуває на другому місці серед областей України за кількістю хворих на коронавірус. Тут зафіксовано 75 випадків захворювання.
Після зверненням генерального директора комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №1» Чернівецької міськради Анатолія Петричука, для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби мережа аптек «D.S.» безкоштовно анадала ліки для потреб реанімаційного відділення. Це, зокрема, антибіотики, препарати для парентерального харчування, ін’єкційні антипіретики та детоксиканти, інші медикаменти для інтенсивної терапії на загальну суму понад 35 тис. грн.
Загальна вартість препаратів, які отримала міська лікарня, становит 35 тис. грн
Першу міську лікарню у Чернівцях нещодавно перепрофілювали на госпітальну базу для прийому хворих на коронавірус. На сайті Чернівецької міської ради опублікували інформацію, що територію медичної установи умовно поділили на червону, жовту та зелену зони. В одній прийматимуть містян із підозрою на коронавірус, у другій – хворих із середніми та важкими формами пневмонії. «Зелену» зону використовуватимуть для медперсоналу. Також медики лікарні готові приймати вагітних, у яких є підозра на коронавірус.
Штат лікарні збільшили на двох лікарів-інфекціоністів. Зараз тут є 50 місць для прийому хворих на Covid-19, 9 апаратів штучної вентиляції легень та обладнання з моніторами для пацієнтів. Невдовзі для лікарні №1 у Чернівцях планують закупити ще 11 апаратів штучної вентиляції легень. Міська лікарня №1 має централізовану подачу кисню, також замовили автономну кисневу станцію.
«Сьогодні наша лікарня є другою місцевою базою для госпіталізації пацієнтів із підозрою чи лабораторно підтвердженими випадками захворювання Covid-19 середнього й важкого ступенів, – зазначив Дмитро Білоус, завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії КНП "Міська лікарня №1 Чернівецької міської ради". – Медикаментозне забезпечення закладу здійснюється через державні закупівлі, проте не всі необхідні препарати включені в перелік. Нам бракувало деяких лікарських засобів для надання інтенсивної терапії. Завдяки благодійній підтримці аптек "D.S." вдалося отримати ці препарати у певній кількості, доповнивши асортимент основних поставок. Допомога була дуже вчасною».
За словами Дмитра Білоуса, лікарня готова до будь-якого розвитку подій.
«Намагаємося зробити все можливе, аби підготуватися до найгіршого сценарію. Вивчаємо досвід країн, які вже активно борються з новим коронавірусом: Італії, Іспанії, Німеччини, Китаю, США… Уже зараз у нашій інтенсивній терапії є пацієнт у стабільно важкому стані, на кисневій дотації. Також у лікарні є хворі із симптомами Covid-19, для яких проводяться специфічні дослідження. Остаточний діагноз зможемо поставити після аналізу ПЛР», - наголосив завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії КНП «Міська лікарня №1».
Він додав, що лікарня вже отримала з ремонту два апарати середнього класу для штучної вентиляції легень, що дасть можливість допомогти дев’ятьом хворим із легеневою недостатністю. Ще один апарат нам надав для користування приватний лікувально-діагностичний центр. Також невдовзі лікувальний заклад отримає ще 11 апаратів для штучної вентиляції легень, які закупила Чернівецька міська рада.