Львів – давно визнаний туристичний центр України. Чимало львів’ян нарікають на надто туристичне місто. Проте далеко не всі і не все знають про нього. Ми розповімо лише про декілька подій та екскурсій, які дозволять відкрити для себе зовсім несподівані львівські куточки, виставки чи навіть такі нетуристичні місця, як аптеки. І все лише протягом найближчої неділі.
«Львів під опікою Ескулапа та Гігієї»
Авторська екскурсія. 20 січня, 12:00
Аптека-музей. Фото: Туристичний портал
Авторська екскурсія, в назву якої не випадково винесені імена давньогрецького бога медицини Ескулапа та богині здоров’я Гігіеї. Тож очевидно, що саме з огляду медицини, а точніше медицини як частини львівської історії йтиметься.
Під час екскурсії можна буде довідатись про те, як розвивалася медицина у нашому місті, хто допомагав хворим 500 років тому? Йтиметься про середньовічних аптекарів, львівських алхіміків, про те, де жив «чумний лікар», а також про львівський «аптекарський слід» у всесвітній історії винахідництва.
«А головне, ми будемо говорити про львів’ян: аптекарів, медиків, фармацевтів, внесок яких в історію нашого Львова є безцінним», - обіцяють організатори.
Екскурсію проведе Ірина Омельченко, Початок - площа Музейна (біля Домініканського собору).
«Metropolis. Минулі утопії майбутнього»
Кураторська екскурсія Павла Гудімова. 20 січня, 15:00
На виставці можна побачити світ, про який мріяли. Фото: «Я Галерея»
Світ, якого немає, але про який мріяли, можна побачити у Пороховій вежі на виставці «Metropolis. Минулі утопії майбутнього». Організатори по бібліотеках, архівах різних країн шукали цікаве бачення нашого світу нашими ж предками.
В архітектурі, інженерії та мистецтві. Експозиція діяла у «Мистецькому арсеналі» в Києві. У Львові ж її доповнили двома експонатами. Є проект, за яким наше місто мало з’єднувати Чорне та Балтійське моря.
«Проект ‒ «Порт міста Львова» початку XX століття часів Австро-Угорщини, 1904 рік. Тоді п’ять морів хотіли об’єднати каналом. І «Порт п'яти морів» мав бути у місті Лева. От, власне, план того всього в нас можна побачити на третьому поверсі експозиції», ‒ розповів куратор і автор ідеї проекту, керівник арт-центру «Я Галерея» Павло Гудімов.
У неділю Гудімов проведе останню кураторську екскурсію, під час якої розповість про львівській порт, про проект тоталітарної архітектури та інші проекти.
Павло Гудімов - засновник арт-центру Я Галерея, куратор, колекціонер, дизайнер, музикант, який народився та виріс у Львові.
«Відомий та невідомий Труш»
Кураторська екскурсія виставкою 20 січня, 15:00
Іван Труш. Автопортрет. Фото: НМЛ
До 150-річчя Івана Труша у Національному музеї ім. А. Шептицького відкрили масштабну виставку: стільки оригіналів класика не збирали разом ані за його життя, ані по смерті. Востаннє велика виставка полотен Івана Труша відбувалася у 1941 році, одразу по смерті художника. Відтоді виставляли його невеликими серіями.
І от, уперше за 150 років, Національний музей зібрав рекордну кількість – понад 330 картин класика. Для цього везли оригінали з різних куточків України: музеїв, бібліотек, а ще – з 20 приватних колекцій.
Кураторська екскурсія виставкою в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького, що на вул. М. Драгоманова, розповість про Івана Труша як художника, мистецького критика та громадського діяча. «Ми привідкриємо досі незнані сторінки життя митця, зрозуміємо його вагому роль для Львова початку XX століття крізь призму стосунків з тогочасним мистецьким середовищем та відчуємо особливості унікального творчого методу художника, завдяки якому він став одним з кращих українських живописців», - обіцяють організатори.
Екскурсію проведе Оксана Біла.