У Львові презентували рекордну за 150 років кількість оригіналів Івана Труша

Виставку відкрили у двох корпусах Нацмузею: на просп. Свободи та вул. Драгоманова

Головні новини Львова 19.12Марічка Крижанівська, 19 грудня 2018, 17:59 1157 0

До 150-річчя Івана Труша у Національному музеї ім. А. Шептицького відкрили масштабну виставку: стільки оригіналів класика не збирали разом ані за його життя, ані по смерті. Востаннє велика виставка полотен Івана Труша відбувалася у 1941 році, одразу по смерті художника. Відтоді виставляли його невеликими серіями. І от, уперше за 150 років, Національний музей зібрав рекордну кількість – понад 330 картин класика. Для цього везли оригінали з різних куточків України: музеїв, бібліотек, а ще – з 20 приватних колекцій.

Відомого і невідомого Труша зараз показують у двох філіях Нуцмузею. На вул. Драгоманова демонструють ретроспективу усієї творчості митця.

«Виставка побудована таким чином, що ми можемо простежити еволюцію творчості Труша, починаючи від його найбільш ранніх робіт, які збережені у збірці Національного музею у Львові, і практично до останніх робіт. Зокрема це відомий усім шанувальникам творчості митця триптих «Сосна», над яким він працював упродовж 16 років», – розповіла кураторка виставки, заступниця директора музею Оксана Біла.

Тим часом, у головному корпусі Нацмузею відкрили величезну виставку подорожей авторства Труша, а також десятки портретів відомих особистостей. Леся Українка особисто позувала Іванові Трушу, але цей портрет їй не сподобався і саме він зіпсував стосунки Труша із Лесею Українкою.

П'ять залів займають його мандрівки Гуцульщиною, Наддніпрянщиною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу. Тут і велична Венеція, і предвічний Сфінкс, і біблійний Йордан.

«Часом до одного завершеного твору, як він сам стверджує, робив понад 60 ескізів. І враховуючи найкращі ті моменти, він вже доходив до викінченого твору, над яким міг працювати багато років», – зазначив Ігор Кожан, директор Національного музею у Львові.

І весь процес: від ескізів до готового твору, глядач побачить на виставці. Також тут подають фрагменти із мандрівок Івана Труша до дружини Аріадни, які він писав із мандрівок. Деякі полотна представлено вперше, відколи вони вийшли з майстерні класика.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук