Відвідувачів фестивалю «Ту Cтань!» чекає віртуальний політ над давньою фортецею

Найвідважніші зможуть пройти бойову школу та взяти участь у нічному штурмі

Відвідувачів фестивалю «Ту Cтань!» чекає віртуальний політ над давньою фортецею
У перші дні серпня оживе середньовічна фортеця Тустань

Із 3 до 5 серпня у с. Урич у Сколівському районі Львівщини проходитиме наймасштабніший український фестиваль середньовічної культури «Ту Cтань!», який уже 13 років поспіль оживлює давню оборонну фортецю.

«Ми усі ці роки удосконалюємося. Головний виклик для нас – не просто зберігати історичну спадщину у музейних кімнатах, а робити її живою і цікавою для багатьох людей. Під час фестивалю буде можливість не лише спостерігати, але й опановувати бойові мистецтва, середньовічні ремесла, та віртуально зануритися у ті часи, коли фортеця на Урицьких скелях була могутньою оборонною фортифікацією», – зазначив директор фестивалю Василь Рожко.

За словами організаторів, особливу увагу цього року приділятимуть дітям, у їхньому розпорядженні буде фестивальна фортеця. Тут проводитимуть ігри, танці, розігруватимуть казку і влаштують дитячий штурм.

На фестивалі «Ту Cтань!» діятимуть ремісничі цехи, бойова школа та дитяча локація у фортеці

Молодь від 14 років зможе випробувати себе у бойовій школі. Тустанські воїни допомагатимуть опанувати техніки бою та різноманітні види зброї: від легких мечів до важких древок. Найвправніші учасники школи опісля зможуть взяти участь у двобої у лицарських обладунках та у нічному штурмі фортеці, разом із реконструкторами.

«Готуємо низку показових боїв. Уперше на власні очі можна буде побачити джостру – турнір, під час якого лицарі на конях змагаються за допомогою списів», – розповів очільник клубу «Чорна Галич» Ярема Іванців.

Територія фестивалю максимально репрезентуватиме життя середньовічного міста. Історичну атмосферу створюватимуть цехи ювелірів, іконописців і склодувів, ковалів, гончарів, книгописців. Учасники фестивалю зможуть придбати їх вироби та перейняти техніки на численних майстер-класах.

Організатори фестивалю «Ту Cтань!» знаходять нові способи оживлення середньовічної історії

Усіх відвідувачів також чекає віртуальна подорож над древньою фортецею. Компанія SoftServe розробила віртуальний тур над ландшафтом Урицьких скель із моделлю давньої фортеці. Люди у VR-окулярах на спеціальній наземній конструкції отримуватимуть відчуття польоту на дельтаплані, яким самостійно керуватимуть і зможуть детально обстежити особливості фортеці, адже для її відтворення використали креслення дослідника Михайла Рожка.

«Раніше SoftServe розробив мобільний додаток «доповненої реальності», який дозволяє відвідувачам заповідника «Тустань» побачити неіснуючу нині фортецю. Тепер ми створили дуже деталізований віртуальний тур. Головна мета цього туру не розважальна, а культурна, щоб у привабливий, сучасний спосіб долучити людей, особливо дітей до знайомства з цією спадщиною», – повідомив фахівець R&D департаменту компанії Микола Урсатій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук