Мешканці міста Соснівка на Львівщині роками намагалися звільнитися з-під керівництва Червоноградської міськради, яка контролювала їхню діяльність. Після невдалої боротьби на місцевому рівні соснівчани поїхали шукати допомоги до Києва. Тепер вже вільні містяни чекають на остаточні рішення обласної адміністрації та готуються створити об’єднану громаду з довколишніми селами.
Історія міста Соснівки почалася у 1955 році. Його вирішили побудувати біля однієї з вугільних шахт. І з маленького гірничого селища Соснівка виросла у містечко з лікарнею, школами, підприємствами та розвагами. Зараз тут живе понад 11 тисяч мешканців.
Мешканці Соснівки Рита і Андрій розповідають про своє місто: «Соснівка — це дуже автентичне місто і тут дуже хороші люди і атмосфера. Тут тихо і спокійно. Для бабусь всяких — це чудове місце. Ну, це таке тихеньке місто і воно доволі безпечне. Тобто можна дітей просто випустити і хай собі гуляють. Всі один одного знають і діти не загубляться».
У 70-их роках минулого століття Соснівку передали у підпорядкування Червоноградській міськраді, яка вирішувала усі питання життєдіяльності міста.
«Ми би хотіли бути самі! Ми би хотіли об’єднати села. Тут наші спільні діти живуть і родичі, і всі, бо тут близенько. Розумієте, а тут зробився такий бунт. Кажуть вже, що нам міський голова Червонограда кран із водою перекриє», — каже керівниця ініціативної групи Соснівки Євгенія Квет.
Активну боротьбу за вихід з-під червоноградської влади місцеві мешканці почали декілька років тому. Вони неодноразово зверталися до місцевих депутатів, але безрезультатно. Віра Савіцька, представниця ініціативної групи Соснівки, каже: «Не дивлячись на те, що план 15 року був розроблений Кабміном, ми зустріли на рівні місцевої влади, районної влади і обласної дуже великий спротив. Казали, що ми не можемо бути без Червонограда».
Щоб здобути незалежність, місцеві мешканці декілька разів їздили до Києва. Та для остаточної реалізації відходу потрібні були зміни в адміністративно-територіальному устрої України. Це вдалось зробити завдяки поданню віце-спікерки Оксани Сироїд.
А 6 червня Верховна Рада від’єднала Соснівку і Гірник від Червоноградської ОТГ. Оксана Сироїд розповідає: «Те, що вони стільки років боролися, переконало депутатів, що їхнє бажання є правдиве. І коли я вже в останній раз перед голосуванням спілкувалася з депутатами, то вони сказали, що підтримають, бо це — людське рішення».
У Соснівці та навколишніх селах функціонує багато підприємств. Окрім вугільних шахт, наповнювати бюджет міста будуть меблеві фабрики, ферми та автомобільні заправки.
«Ми хочемо бути господарями самі свого міста, мати свою лікарню, мати все своє. У нас, за різними бюджетними підрахунками, вистачає коштів для того, щоб ми могли утримати свою громаду», — пояснює мешканець Соснівки Ярослав Гринчук.
Тож після остаточно рішення Львівської обласної держадміністрації та виборів до територіальних громад соснівчани зможуть об’єднатися із навколишніми селами — Сільцем, Гірником, Межиріччям та Городищем.