Виходить друком антологія українських письменників Донбасу

КультураК. С., 31 липня 20173180
Виходить друком антологія українських письменників Донбасу
фото РБК
Сергій Жадан вважає видання надзвичайно актуальним

У вересні 2017 року видавництво «Легенда» випустить антологію українських письменників Донбасу «Порода». До книги увійдуть твори 63 авторів різних поколінь, які так чи інакше були і є пов’язані з Донеччиною та Луганщиною. Серед них – Василь Стус, Емма Андієвська, Сергій Жадан, Василь Голобородько, Володимир Рафеєнко, Олексій Чупа та інші.

«У цій збірці містяться матеріали, які допоможуть переосмислити сьогоднішню ситуацію в Україні, допоможуть розробити актуальні комунікативні та політичні стратегії, допоможуть подивитися на те, що відбувається, під найтоншим, «ніжним» кутом – літературним, культурним», – цитує ініціаторів створення антології Cultprostir.

Упорядниками книги «Порода» стали Микита Григоров і Веніамін Білявський, а передмову до неї написав Іван Дзюба. Крім літературних творів, збірка міститиме коротку інформацію про кожного автора.

«Ми переслідуємо дві мети: естетичну, щоб дати можливість читачам насолодитися гарною літературою, іноді з відтінком донбаської екзотики; і патріотичну, реабілітизуючу, науково-дослідницьку – аби представити літературу Донбасу у всьому різноманітті, довести, що вона має спільне коріння з літературою інших областей України, та продемонструвати питому українськість Донбасу», – зазначають упорядники.

«Видання, як на мене, надзвичайно актуальне, таке, що дозволяє дещо по-новому поглянути на культурну тяглість українського Сходу та його присутність у вітчизняній літературі», – вважає Сергій Жадан, який підтримав реалізацію антології «Порода» разом зі своїм благодійним фондом. Також письменник зазначив, що книгу презентують як на Сході, так і на Заході України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук