Вікенд у Львові: Zapaska, креативні міста та скрипаль-математик

Куди піти 8-11 березня

17:16, 7 березня 2018

Цього тижня львів'яни відпочиватимуть чотири дні. Цей час можна витратити, наприклад, на концерти. Вибір великий: від інді та електроніки Zapaska та Tik Tu до пісень Володимира Івасюка, від «Кому Вниз» до Ave Maria у Органному залі. У четвер розпочинається 3-місячна ретроспектива у театрі імені Леся Курбаса, у п'ятницю - триденний фестиваль любителів пограти в настільні ігри. Не забуваємо і про шевченківські дні - Ірина Старовойт читатиме лекцію про Тараса Шевченка і його місце у пам'яті сучасників і нащадків.

Про те, як провести 8 березня ZAXID.NET вже писав - тепер черга розширеного списку подій на довгі вихідні, з 8 по 11 березня.

8 березня, четвер

«Проект Івасюк»

Після 4-річної перерви «Проект Івасюк» повертається. Улюблені пісні видатного українського композитора Володимира Івасюка виконуватимуть Тарас Чубай, «Піккардійська терція», «Kurbasy» та Брія Блессінг з гуртом «Shokolad».

Квитків залишилось не багато, коштують вони від 500 до 1500 грн, купити їх можна на сайті. Подробиці концерту - на його сторінці.

17:00, Львівська Опера, просп. Свободи, 28.

Zapaska & Tik Tu

Спільний концерт Zapaska та Tik Tu – одних з найбільш мелодійних та експериментальних гуртів молодої української сцени. Команди з Кам'янця-Подільського та Тернополя змішують електронне та живе звучання, пишуть жартівливі тексти для серйозних пісень та вибудовують власний музичний світ.

Квитки коштують 150-250 грн. Купити їх можна онлайн. Підписатись на подію, аби не проґавити - у Facebook.

20:00, FESTrepublic, Старознесенська, 24.

Ретроспектива театру ім. Леся Курбаса: «Маруся Чурай» 1988 року

З нагоди свого 30-ліття львівський театр імені Леся Курбаса розпочинає цикл відеоретроперспективи вистав, з яких починалась їхня робота.

25 березня 1988 року Львівський український молодіжний театр-студія відкрився виставою «Сад нетанучих скульптур», що складалася з драматичної поеми «Сніг у Флоренції» та композиції за поетичним романом «Маруся Чурай» Ліни Костенко.

Вхід безкоштовний. Подробиці про наступні вистави у рамках відеоретроперспективи - на сторінці.

19:00, театр ім. Леся Курбаса, вул. Курбаса, 3.

Вистава демонструватиметься у відеозаписі (фото Юлії-Анни Франко)

9 березня, п’ятниця

Фестиваль для гіків

Гікосфера - це фестиваль для любителів настільних ігор, поціновувачів інтелектуальних розваг та звичайних гіків.

Учасники зможуть пограти в ігри (настільні чи відео), представити свої розробки, познайомитись із українськими видавцями ігор. Деталі можна знайти на сторінці події.

Участь в заході становить 200 грн. Учасника потрібно зареєструватись.

9-11 березня, Центр Шептицького, вул. Стрийська, 29.

На конвенті можна буде зіграти у славнозвісну гру "Dungeons and Dragons", або ж «Підземелля і дракони» (кадр з серіалу «Дивні дива»)

Лекція «Робота пам'яті в Шевченка»

Що ми пам’ятаємо про Шевченка? Що пам’ятали Шевченкові сучасники? Що пам’ятав він сам? Що саме слід пам’ятати? Як пам'ять впливає на проекції майбутнього?

Лекцію читає відома літературознавиця Ірина Старовойт. Вхід вільний.

16:30, Центр Шептицького (202 аудиторія), вул. Стрийська, 29.

Відвідувачі лекції зможуть «взяти» Шевченка з собою - завдяки міні-наклейкам

Публічна лекція Чарльза Лендрі про креативні міста

Чарльз Лендрі - автор концепції креативного міста. Його книга «Креативне місто» змінила світ, а його допомога в розробці стратегій змінила такі міста, як Дублін, Амстердам, Ляйпціг, Люблін і ще понад два десятки.

У Львові автор розповість про те, як на основі концепції креативного міста побудувати відповідальну спільноту, яка дбає про кожного мешканця. Лекція читатиметься англійською мовою, зі синхронним перекладом.

Вхід вільний.

17:30, Львівський органний зал, вул. Степана Бандери, 8.

«Кому Вниз»

Перший концерт з циклу «Українське вибране» - музики, на якій виросло вже кілька поколінь українців.

За 30 років концертної діяльності «Кому Вниз» встигли записати 8 альбомів і стали справжньою рок-класикою. Квитки коштують від 200 до 350 грн.

20:00, FESTrepublic club, вул. Старознесенська, 24.

World DJ day

Львів долучається до світового свята і збирає під одним дахом одних з найактивніших представників електронних формацій міста:

  • 22:00 - HYPNAGOGIC
  • 00:00 - OCEAN T b2b ZBARASKY
  • 02:00 - TERRY MUTINY b2b YAROSLAV BD
  • 04:00 - CHETTY THOMAS b2b MIKE TROFIMOV


Вхід – 100 грн, послухати всіх діджеїв перед вечіркою можна, знайшовши інформацію про них на сторінці події.

22:00, Актовий зал Fredra.61, вул. Зелена, 20.

10 березня, субота

Лекція, дискусія і виставка про ранні фортифікації Львова

Про історію оборонних споруд Львова та області розповість дослідник архітектури Львова, архітектор і реставратор, доцент ІФНТУНГ Роман Могитич. Також бібліотека організовує виставку давніх та сучасних джерел на цю тему.

Відвідувачів лекції пригощатимуть чаєм та печивом.

12:00, Науково-технічна бібліотека НУ «Львівська політехніка», вул. Професорська, 1.

Благодійний концерт на підтримку бранців Кремля

Концерт відбудеться на підтримку фонду ГО «Об'єднання родичів бранців Кремля». Ця організація об'єднує родичів українських громадян, які знаходяться в тюрмах та слідчих ізоляторах Росії та тимчасово окупованого Криму з надуманих «політичних» статей.

У програмі - три найкрасивіші перекладені на музику молитви: Salve Regina Джованні Перґолезі, Laudate dominum Вольфґанґа Амадея Моцарта та «Аве Марія» Франца Шуберта. Їх виконає сопрано, заслужена артистка України Ірина Маковецька під акомпанемент органістки Світлани Позднишевої.

Замість квитків організатори просять зробити благодійний внесок, реквізити є за посиланням.

19:00, Львівський органний зал, вул. Степана Бандери, 8.

11 березня, неділя

Вистава «Зачарована Принцеса»

Сімейний мюзикл за п’єсою Ладислава Дворського «Принцеса-стрибунка». Казкова вистава розповідає про боротьбу проти Злого чаклуна, про справжнє кохання та пригоди Принца й Принцеси.

Квитки коштують 20-40 грн.

12:00, театр ім. Лесі Українки, вул. Городоцька, 36.

Концерт американського скрипаля-математика

Неперевершений скрипаль зі США Корі Церовшек, який також є магістром із математики, гратиме найвіртуозніші твори Гайдна, Моцарта і Бетовена у супроводі Ukrainian Festival Orchestra. За дириґентським пультом – Теодор Кухар (США).

У програмі концерту: Симфонія №88 Йозефа Гайдна, Концерт для скрипки з оркестром, Ре мажор, Людвига ван Бетовена та Лінц-Симфонія Моцарта.

Інформація про квитки є на сторінці концерту.

19:00, Львівський органний зал, вул. Степана Бандери, 8.