Викладач Острозької академії вперше переклав Коран українською

Культура21 червня 20106746

23-річний викладач Національного університету “Острозька академія” Михайло Якубович здійснив перший повний український переклад священної книги мусульман - Корану.

Як інформує УНІАН, підготовлений М.Якубовичем текст перекладу схвалила до друку Комісія Центру імені Короля Фагда з друку Преславного Сувою, що знаходиться у Медині (Саудівська Аравія). Найближчим часом україномовна книга побачить світ.

Коран перекладений англійською більше сотні разів, російською - з десяток. Повного перекладу українською досі не було взагалі.

Першу спробу перекласти Коран українською зробив видатний український вчений-сходознавець Агатангел Кримський, який також провів дитячі роки в Острозі. А переклад сучасною українською мовою іншої священної релігійної книги - Острозької Біблії здійснив викладач Острозької академії професор Рафаїл Турконяк. Він свого часу й поділився з М.Якубовичем секретами релігійного перекладу.

Нині на базі гуманітарного факультету Острозької академії з ініціативи декана Василя Жуковського створено і працює лабораторія перекладу сакральних текстів.

Переклад Корану - лише один з наукових захоплень М.Якубовича. Він ґрунтовно вивчає філософську думку ісламського світу і нині є чи не єдиним в Україні фахівцем у цій галузі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук