Вищий господарський суд забрав у російських інвесторів «Запорізький алюмінієвий комбінат»

ЕкономікаЮлія Поліковська, 29 вересня 20162701
Вищий господарський суд забрав у російських інвесторів «Запорізький алюмінієвий комбінат»
Запорізький алюмінієвий комбінат повернули у власність держави

Вищий господарський суд задовольнив позов Генеральної прокуратури до російських інвесторів і повернув ВАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» у власність держави. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

Згідно з повідомленням, в лютому 2001 року між Фондом держмайна України і ЗАТ «АвтоВАЗ-Інвест» був укладений договір купівлі-продажу пакета акцій ВАТ «ЗАлК», за умовами якого, крім зобов’язання покупця сплатити ціну пакета акцій, також передбачалося обов’язкове погашення боргів приватизованого підприємства, а саме, зобов’язань перед «Укрексімбанком» за кредитною угодою на суму понад $75 млн доларів.

У той же час покупці контрольного пакета акцій ВАТ «ЗАлК» - ЗАТ «АвтоВАЗ-Інвест» (Росія) і компанія VELBAY HOLDINGS LIMITED (Кіпр) уникали виконання інвестиційних зобов’язань перед державою з погашення заборгованості товариства за вищевказаною кредитним договором.

Зазначені обставини послужили підставою для пред’явлення Генеральною прокуратурою України відповідного позову. У свою чергу, російські компанії подали апеляцію з вимогою переглянути рішення господарського суду Києва за нововиявленими обставинами.

Однак Вищий господарський суд України, погодившись з доводами Генпрокуратури України про безпідставність такої заяви, 27 вересня 2016 року залишила в силі рішення судів про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» вартістю за договором більш 380 млн грн і повернення їх у власність держави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук