Вистава курбасівців «Ножі в курях» у Львові створила ажіотаж

Охочих потрапити на прем’єру було так багато, що театралам довелося влаштувати додаткову виставу

КультураОксана Сенишин, 14 березня 2016, 18:58 2932 0

«Ножі в курях,  або Спадок мірошника» — це історія любовного трикутника: орача — його дружини та мірошника. Однак насправді п’єса — філософська, тут зіставляються різні світогляди: орач живе у традиційному світі селянина, мірошник — у сучасному, а молода жінка пробує віднайти себе. 

«П’єса про призначення людини, про те, як людина себе шукає в світі, як шукає своє місце в світі. І нарешті таки знаходить», — каже акторка Наталія Рибка-Пархоменко.

Підсилює сприйняття вистави оригінальна сучасна сценографія Володимира Стецьковича. Він дістав з голови героїні її живописні думки — і відтворив їх в онлайн-режимі.

«За рахунок сільських прийомів — вивішення простинів — вони працюють як екрани, на яких появляється проекція тих думок», — розповідає художник Володимир Стецькович.

Вистава за п’єсою сучасного шотландського драматурга Девіда Гарровера. Режисер Володимир Кучинський ще влітку був в журі проекту Британської ради, на якому відбирали п’єси для конкурсу в Україні. Там він і вподобав собі цього драматурга. А Британська рада навіть взяла на себе оплату за авторські  права на 25 постановок цієї вистави у Львові. «Ножі в курях» ставили вже у 25 країнах світу — і всюди вони різні.

«Поставили на малій сцені театру Франка — то це зовсім інша вистава. Там третину скоротили тексту, інший переклад. Це є дуже вдячна драматургія, де кожен має право на своє трактування і драматургія надається», — розповідає режисер Володимир Кучинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук