Виставу «Номери» за п’єсою Олега Сенцова покажуть по телебаченню

КультураК.С., 6 грудня 20182660
Виставу «Номери» за п’єсою Олега Сенцова покажуть по телебаченню
П’єса переносить глядачів в утопічний світ десяти персонажів, кожен з яких має порядковий номер

У п’ятницю, 7 грудня, телеканал UA: Культура покаже телеверсію вистави «Номери» за п’єсою Олега Сенцова.

Прем’єра вистави за п’єсою незаконно ув’язненого в Росії українського режисера відбудеться 7 грудня у Києві. Глядачі інших міст у той самий час зможуть подивитися її по телебаченню. Телеверсія була знята під час одного з допрем’єрних показів.

Роботу над п’єсою Сенцов розпочав у 2011 році, дописував і редагував текст уже в ув’язненні. Продюсерка Анна Паленчук отримала «Номери» від сестри Олега Наталії Каплан, за інсценування взялася, щойно закінчила роботу над книжкою про режисера – навесні цього року.

П’єса переносить глядачів в утопічний світ десяти персонажів, кожен з яких має порядковий номер та підкоряється верховному богу – Нулю. Вони звикли день у день виконувати одні й ті самі автоматизовані процеси: бігти по колу, їсти, спати. Герої існують за законом інерції, аж доки серед них не з’являється одинадцятий номер, який змушує замислитись, чи має сенс підпорядкування безглуздим одноманітним правилам.

Олег Сенцов надав творчу свободу режисерці Тамарі Труновій та продюсерці Анни Паленчук. Свої ремарки він надсилав письмово разом з остаточним варіантом п’єси, наполягав лиш на тому, що результат має бути смішним та гротескним.

«Також розпочато роботу над екранізацією п’єси, там Олега буде значно більше: він тримає постійний зв’язок з режисером Ахтемом Сеітаблаєвим і дає свої чіткі інструкції», – зазначила Анна Паленчук.

Нагадаємо, українського кінорежисера Олега Сенцова заарештували в Криму у травні 2014 року, безпідставно звинувативши в організації терактів. Режисера засудили до 20 років колонії суворого режиму.

Олег Сенцов – перший українець, який отримав премію імені Андрія Сахарова «За свободу думки» від Європейського парламенту. Офіційна церемонія вручення премії, присвяченої боротьбі за права людини, відбудеться на грудневому засіданні Європарламенту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук