Влада має приділяти більше уваги інформаційно-культурній безпеці України, - НСКУ

КультураДарина Цвях, 29 квітня 20161270
Сцена з серіалу «Не зарікайся»

Національна спілка кінематографістів України оприлюднило звернення щодо інформаційно-культурної безпеки України.

Автори заяви закликали владу та лідерів громадських рухів негайно ініціювати всеукраїнську дискусію на цю тему за участю відповідальних посадовців іпрофільних представників громадськості.

Причиною звернення стала катастрофічна, на думку кінематографістів, ситуація в сфері інформаційної та культурної безпеки України, а приводом – скандал довкола серіалу «Не зарікайся» (ТРК «Україна»). Українські кінемаографісти вважають, що таке важливе в умовах «гібридної» військової та медіа-агресії з боку Росії питання як культурно-інформаційна безпека потребує значно більшої уваги з боку найвищого керівництва держави і широкого кола державних органів та інституцій культурно-інформаційної сфери. Влада, наголошує секретаріат правління НСКУ, самоусунувся від вирішення нагальних питань державної безпеки, демонструючи лише «кон’юнктурний патріотизм».

У той же час, йдеться у заяві, у скандалі уся відповідальність була покладена на членів Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України – органу, який «був створений за кардинально іншої суспільно-політичної ситуації в країні, й на нього від початку покладалася функція регуляції вікового переглядового цензу для кіно- й телевізійних творів». Кінематографісти вважають таку ситуацію несправедливою і небезпечною для держави і закликають владу до більш тісної співпраці в сфері інформаційно-культурної безпеки.

Нагадаємо, скандал навколо серіалу «Не зарікайся» розгорівся на початку квітня. Його авторів звинуватили у тому, що сепаратисти так званої «ЛНР» були показані як позитивні герої.

Епізоди серіалу розглянула Ккспертна комісія при Держкіно України, 18 квітня було винесено рішення не позбавляти фільм прокатного посвідчення. 19 квітня голова Держкіно України Пилип Іллєнко оголосив про рішення розпустити Експертну комісію.

Нагадаємо також, що Нацрада з питань телебачення та радіомовлення оголосили телеканалу «Україна» попередження у зв’язку із трансляцією серіала.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук