«Водяні лілії» Клода Моне стануть головним лотом аукціону Sotheby's

КультураРоман Ганкевич, 12 червня 20144660
«Водяні лілії» Клода Моне стануть головним лотом аукціону Sotheby's
фото Sotheby's
Клод Моне, Водяні лілії, 1906 р.

Картина Клода Моне «Водяні лілії» стане головним лотом торгів аукціону Sotheby's присвяченому творам імпресіонізму і модернізму в Лондоні, передає «РИА-Новости».

Попередня оціночна вартість полотна створеного в 1906 році, становить 20 - 30 млн фунтів стерлінгів. Раніше аукціонний дім називав ключовим лотом іншу картину Моне – «Сена в Аржантеї» з попередньою вартістю у 7 - 10 млн фунтів. Торги Sotheby’s відбудуться 23 червня, наразі ж публіка може помилуватися виставленими на продаж лотами.

««Водяні лілії» - це картина з відомої серії Клода Моне, яка вважається найвищим досягненням у творчості знаменитого імпресіоніста. Саме це полотно було відібрано художником для епохальної виставки у паризькій галереї Дюран-Руель у 1909 році. Того року картина вперше була представлена глядачам в рамах експозиції, присвяченої виключно мальовничим зображенням водяних лілій. Роботу Моне гідно оцінив і придбав Поль Дюран-Руель – легендарний арт-дилер, відомий знавець творчості імпресіоністів, який особисто представляв інтереси Клода Моне і багатьох інших видатних художників того часу. Від часу придбання і до кінця життя арт-дилера «Водяні лілії» Моне перебували в приватному зібранні Поля Дюран-Руеля», - йдеться у передмові до каталогу торгів Sotheby's.

Картина Моне неодноразово експонувалася на міжнародних виставках, у тому числі в музеях сучасного мистецтва Нью-Йорку і Парижа.

Серія картин «Водяні лілії», які репрезентують квіти в садибі художника в Живерні, була попередницею знаменитих «Великі декорації», які зберігаються у паризькому музеї Оранжері.

«Такого рівня мистецькі твори здатні прикрасити будь-який музей; вони є рідкісною знахідкою для сучасного мистецького ринку. Строгий квадратний формат і виняткова колірна гамма «Водяних лілій» вже викликали зацікавлення цією картиною під час міжнародних виставок, які передували червневому аукціонові», - зазначила напередодні торгів голова відділу імпресіонізму і мистецтва ХХ століття Sotheby's Хелена Ньюмен.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук