Волонтер видав автобіографічну книгу про полон в «ЛНР»

Волонтер видав автобіографічну книгу про полон в  «ЛНР»
фото Сherkasy

Черкаський волонтер і правозахисник Валерій Макеєв презентував у Києві  автобіографічну книгу «100 днів у полоні, або позивний 911». Його було затримано у серпні та звільнено у листопаді 2014-го.

Зараз Валерій Макеєв продовжує волонтерську діяльність, опікується звільненням полонених.

«Там ти дуже сильно думаєш про державу. Хлопці пошепки співають гімн, читають Біблію і залюбки спілкуються українською мовою. Вони люблять державу в сотні разів більше, ніж вона їх. Думаю, повинні бути методики, як саме триматись. Але в кожного – щось своє, щось особисте. Є можливість в голові вірші складати – складай. Мозок повинен працювати. Ти повинен дихати. Якщо є можливості, бодай найменші, в системі фізичного навантаження – роби. Думати потрібно не про геройство, а про те, що ти маєш повернутися. Ти потрібний живим. При цьому завжди є якесь табу, нижче якого там не потрібно опускатися», – цитує волонтера Радіо «Свобода». 

Також Валерій Макеєв розповів, що сьогодні в полоні сталінські підходи, нічим не відрізняються від того, що було 70 років тому.

На презентації книги був присутній і актор, луганчанин Володимир Горянський. Він порівняв книгу «100 днів у полоні, або позивний 911» та фільм «Полон», у якому зіграв головну роль.

«Щоб повернути людей до простоти, не треба везти усіх в АТО. Треба повернути людей до нормального життя через емоцію. Якщо людина її переживає, значить уже в ній щось відбувається, щось міняється. Завдання і цієї книги, і нашого фільму саме таке. У психіатрії є така технологія, коли шоком лікують шок. І ми використовуємо такий же прийом, бо не можна звикати до війни. Там - війна, там вбивають, знущаються, а тут – життя, розважальні фільми… і починаєш ставити питання: що ж відбувається?», - наголосив актор. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук